Kiedy rodzi się dziecko, pierwszym pokarmem jak otrzymuje jest siara, będąca bezcennym źródłem witamin, białek, hormonów i przeciwciał. Później maluch powinien przez przynajmniej sześć miesięcy przyjmować wyłącznie mleko mamy, które jest idealnym pokarmem, zaspokajających głód i pragnienie. Pediatrzy zalecają aby po tym okresie, zacząć wprowadzać do diety maluszka pierwsze stałe pokarmy w formie przecierów i kaszek.

Jakie są rodzaje kaszek marki Holle?

kaszki holleŻywienie niemowląt jest bardzo ważne w ich rozwoju, ponieważ pozwala im na właściwe rozwijanie się. W tym okresie, poza miłością, najlepszą rzeczą, jaką możemy zrobić dla dziecka, jest zapewnienie mu odpowiedniej diety bogatej w niezbędne składniki odżywcze i witaminy. Mały organizm intensywnie się rozwija, więc trzeba go odpowiednio wspierać. Pierwszym produktem jaki można wprowadzić do diety dziecka, mogą być kaszki Holle, które można przygotowywać na wiele sposobów. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ niektóre mamy, po sześciu miesiącach karmienia nie mają już swojego mleka i przygotowują kaszki na wodzie lub mleku modyfikowanym. Natomiast mamy, które nadal mają w piersiach sporo pokarmu, mogą go wykorzystywać do przygotowania kaszki. Jako pierwsze rodzaje, zaleca się wprowadzić kaszkę ryżową, gdyż jest delikatna i lekkostrawna. Później można do niej dodać kaszkę Holle kukurydzianą, ale trzeba pamiętać, żeby nowe produkty wprowadzać w przynajmniej kilkudniowym odstępie. Jest to konieczne ze względu na ewentualną alergię, która może się pojawić po zjedzeniu danego produktu. Marka Holle jest znana na naszym rynku już od wielu lat i oferuje swoim klientom produkty najwyższej jakości z surowców dokładnie przebadanych i spełniających surowe wymogi. Kaszki są przygotowywane z pełnego ziarna zbóż, dzięki czemu są zdrowe i pełne cennych witamin, i minerałów. Producent zaleca, że można je podawać dzieciom już od czwartego miesiąca życia. Zgodnie z zaleceniami żywieniowymi, maluchy powinny spożywać od jednej do dwóch porcji dziennie kaszki.

Większość kaszek marki Holle jest jednoskładnikowa, czyli na przykład jaglana, kukurydziana czy owsiana, ale są też kaszki z dodatkami owoców. Do takich produktów nie trzeba już niczego dodawać poza wodą, mlekiem mamy lub mlekiem modyfikowanym. Przyrządzenie kaszki jest bardzo proste i wystarczy postępować zgodnie z instrukcją na opakowaniu, co do proporcji kaszki i płynu. Ważna jest właściwa temperatura kaszki, które powinna wynosić około trzydzieści siedem stopni Celsjusza.