Skóra człowieka z każdym rokiem się starzeje, zmniejsza się produkcja kolagenu i elastyny, co sprawia, że pojawiają się zmarszczki, skóra traci na jędrności i traci swój promienny wygląd. Jest to ogromny problem dla wielu kobiet, które prześcigają się w wymyślaniu sposobu na zapewnienie sobie młodego wyglądu, jedne z nich stosują kremy przeciwzmarszczkowe, inne odwiedzają kosmetyczkę z zamiarem wykonania zabiegów odmładzających, które często przynoszą wspaniałe efekty.

Duża skuteczność zabiegów mezoterapii mikroigłowej

bezpieczna mezoterapia mikroigłowa dermapen - poznańJednym z takich zabiegów jest bezpieczna mezoterapia mikroigłowa Dermapen – Poznań jest miastem, gdzie znajdziemy sporo gabinetów kosmetycznych, które wykonują tego typu zabiegi. Polegają one na nakłuwaniu skóry, wykorzystuje się do nich urządzenie Dermapen, które wykonuje automatycznie nakłuwanie przy pomocy pulsujących igieł, co działa pobudzająco na skórę, przyspiesza proces jej regeneracji, zwiększa produkcję kolagenu i elastyny, co doskonale wpływa na wchłanianie się substancji odżywczych do głębokich warstw skóry. Urządzenie pobudza komórki skóry oraz odbudowuje je. Powoduje mikrourazy, które uwalniają płytki krwi, a tym samym czynniki wzrostu, które stymulują namnażanie się komórek naskórka. Zabieg trwa około pół godziny, najczęściej wykonuje się nakłucia w sześciu obszarach, takich jak czoło, nos, policzki, górna warga, dekolt oraz szyja. Stosuje się także zabieg w celu skutecznego pozbycia się rozstępów, wówczas może on być wykonywany właściwie na całym ciele się. Do zabiegu używa się specjalistycznych kosmetyków, które dopasowane do potrzeb skóry każdej klientki oraz jej wymagań. Zabieg powoduje delikatne zaczerwienienie skóry, może pojawić się także punktowe krwawienie, a po zabiegu pacjentka może odczuwać pieczenie. Po kilku dniach pojawia się także łuszczenie skóry, jednak jest to efekt, który szybko przemija, a po tygodniu można cieszyć się już pierwszymi efektami, jak wygładzenie zmarszczek, regeneracja skóry, spłycenie różnorodnych blizn po trądziku, zmniejszają się także rozstępy, pory. Zabieg z użyciem urządzenia Dermapen należy wykonywać w kilku seriach, które są dostosowane do stanu naszej skóry, indywidualnie dobierane po konsultacji z kosmetologiem.

Dbanie o skórę jest niezbędnym warunkiem tego, by wyglądała ona młodo przez długi czas. Stosowanie dobrych kosmetyków, właściwa dieta bogata w witaminy i minerały jest w stanie czynić cuda. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że nie ma możliwości zatrzymania procesu starzenia. Kiedy pojawiają się pierwsze zmarszczki, a skóra traci na jędrności wiele pań cierpi z powodu różnorodnych kompleksów i ma znacznie obniżony nastrój. W dzisiejszych czasach jednak panie mają do dyspozycji szereg różnorodnych zabiegów, które umożliwiają im cieszenie się młodą skórą przez długi czas, które doskonale likwidują zmarszczki i poprawiają kondycję skóry.