wykładziny sportowe

Zapotrzebowanie na solidne podłogi sportowe

Ostatnie dwa dziesięciolecia stały w Polsce pod znakiem ogromnych inwestycji w sport i różnego rodzaju obiekty sportowe. Niewątpliwy udział w tym wszystkim miały środki z funduszy europejskich, jakie w formie dotacji płynęły do naszego kraju z Unii Europejskiej. Dzięki nim w wielu niewielkich miejscowościach zaczęły powstawać nowa hale gimnastyczne, orliki i boiska wielofunkcyjne, które wykorzystywane są do dziś zarówno przez szkoły, lokalne kluby sportowe, jak i przez mieszkańców miejscowości, w których takie obiekty zostały wybudowane. 

Wytrzymała wykładzina sportowa

wykładziny sportoweChociaż inwestycje prowadzone były na szeroką skalę, to przykładano jednak szczególnie dużą uwagę na wytrzymałość wykorzystywanych elementów wiedząc, że drugi raz taki zastrzyk środków na rozwój infrastruktury sportowej może się nie powtórzyć. W zdecydowanej większości przypadków montowane były solidne wykładziny sportowe, które gwarantowały wieloletnie użytkowanie budowanych obiektów bez zamartwiania się o ich uszkodzenie i konieczność wykonywania kosztownych napraw, na które mogłoby już zabraknąć środków z lokalnych budżetów. Poza trwałością materiałów zadbano także o to, żeby powstające obiekty spełniały najnowsze standardy i zapewniały użytkownikom bezpieczeństwo i komfort. W odróżnieniu od boisk i sal gimnastycznych budowanych w starej technologii, nowe wykładziny sportowe były idealnie równe i zdecydowanie zwiększały jakość gry i ćwiczeń, a dzięki materiałom, z których powstawały były też mniej podatne na uszkodzenia, co automatycznie przekładało się na mniejszą liczbę kontuzji zawodników i uczniów, w przypadku obiektów udostępnianych szkołom. Podłogi sportowe nowego typu znacznie lepiej amortyzowały też uderzenia, jakie stawy kolanowe i skokowe musiały wytrzymywać podczas skoków i biegów, a ulepszona przyczepność sprawiała, że zminimalizowana została liczba kontuzji spowodowanych naciągnięciami i naderwaniami mięśni, które wskutek poślizgnięć i nagłych skrętów stawały się powoli plagą, z którą zmagali się użytkownicy obiektów starszego typu.

Poprawa stanu obiektów sportowych i całej związanej ze sportem infrastruktury spowodowała, że jakość zajęć sportowych w polskich szkołach uległa zdecydowanej poprawie. Umożliwienie korzystanie z tych obiektów także osobom zamieszkującym daną okolicę zachęciło też wiele osób do aktywnego spędzania czasu i rozpoczęcia swojej przygody ze sportem, co w dłuższej perspektywie czasowej z pewnością będzie miało zbawienny wpływ na ich sprawność i pozwoli na uniknięcie wielu problemów zdrowotnych.