Stosowanie kurtyn przemysłowych stało się standardem, który zawitał do hal produkcyjnych i centrów logistycznych. To obecnie najpopularniejsze, najtańsze i najkorzystniejsze rozwiązanie do segmentacji powierzchni. Stosunkowo niskie ceny montażu przy dużych oszczędnościach energii i podniesieniu jakości oraz bezpieczeństwa pracy to główne atuty nowoczesnych przegród przemysłowych. Wśród obecnie stosowanych rozwiązań należy zaliczyć kurtyny wykonane z pcv oraz przegrody plandekowe z powlekanych tkanin poliestrowych.

Solidne i tanie przegrody przemysłowe

kurtyny przemysłoweDobre zarządzanie zakładem produkcyjnym wymaga podjęcia kroków w celu stworzenia jak najlepszych warunków pracy. Najlepszym i najtańszym rozwiązaniem są kurtyny przemysłowe, które jednocześnie podniosą jakość, wydajność i bezpieczeństwo pracy, a także dadzą oszczędności w wydatkach na ogrzewanie hal. Najprostszym rozwiązaniem są kurtyny przemysłowe wykonane z plandeki. W zależności od gęstości tkaniny można w nich umieszczać pasy lub okienka z przezroczystej folii. Jest to najlepsze rozwiązania do tworzenia dużych przegród, które mogą być montowane na stałe lub na rurach w celu umożliwienia przesuwania. Mogą one występować w kilku kolorach. Skutecznie zapobiegają przemieszczaniu zimnych mas powietrza i pozwalają na utrzymanie właściwej temperatury w wydzielonej przestrzeni. Kurtyny plandekowe są wykonywane na zamówienie dla wskazanych przez zamawiającego miejsc. Bardziej wyrafinowane i bardziej funkcjonalne są przegrody paskowe wykonane z pcv. Można dostosować grubość i szerokość pasów folii do potrzeb izolacji cieplnej i akustycznej każdego miejsca. Przegrody te to doskonała izolacja przed przepływem szkodliwych oparów i zanieczyszczeń stałych. Występują w różnych bardzo specjalistycznych wariantach jak chociażby odporne na promieniowanie UV oraz iR. Specjalne kurtyny z dużą zawartością plastyfikatorów są stosowane w chłodniach. Pasy kurtyn mogą być montowane na stałe lub mieć charakter kurtyn przesuwnych.

Stosowanie kurtyn przemysłowych nie ogranicza się jedynie do wydzielenia większych przestrzeni hal produkcyjnych. Używa się ich do osłony całych linii produkcyjnych, pojedynczych maszyn, stanowisk roboczych oraz wydzielenia miejsc o podwyższonym standardzie czystości. Pełną gamę możliwości i zastosowań kurtyn przemysłowych można poznać na stronach internetowych producentów. Z całą pewnością można powiedzieć, że jest to jeden z najciekawszych sposobów segmentacji powierzchni przemysłowych ze względu na niską cenę i wysoką skuteczność.