Największą zaletą mebli drewnianych jest to, że wyglądają bardzo naturalnie, bo w końcu z naturalnego surowca powstały. Urządzając dom za pomocą mebli wykonanych z drewna możemy być pewni, że będzie on przytulany i ciepły. Zwykłe drewniane meble nie zawsze jednak przemawiają do wybrednych inwestorów. Dlatego ciekawą alternatywą do tradycyjnych lub bardzo prostych drewnianych mebli mogą być meble kolonialne, które posiadają charakterystyczne wzory i mogą stać się ozdobą dla każdego wymagającego wnętrza oraz przynieść zadowolenie kupującym.

Dlaczego warto kupić meble kolonialne?

kolonialne meble drewnianeTo co wyróżnia je spośród innych drewnianych mebli to na pewno zupełnie egzotyczny wygląd. Kolonialne meble drewniane najlepiej kupować w sklepach kolonialnych. Często znaleźć tam można meble z historią, jednak fakt ten nie przeraża ich miłośników, a wręcz przeciwnie, tym bardziej zachęca do dokonania zakupu. Tego typu drewniane meble przeważnie sprowadzane są z krajów Dalekiego Wschodu. Wprowadzenie ich na nowoczesne salony i innowacyjne wnętrza nowych domów daje nam możliwość poznania tamtejszej sztuki i kultury. Meble kolonialne zazwyczaj wykonywane są z takich gatunków drewna jak palisander indyjski, teak, akacja, ale także z drzewa mango, który ostatnio jest całkowitym hitem na rynku. Meble kolonialne wbrew pozorom mogą wydawać się  „pstrokate” i nieestetyczne, jednak nie w każdym przypadku tak jest. Zdarza się tak, że wybierając mebel w sklepie wygląda on niezbyt ciekawie i nie przyciąga uwagi, jednak w połączeniu z nowoczesnym i neutralnym wnętrzem okazuje się, że wygląda cudownie i nie zamienilibyśmy go na żaden inny. Gdy już zdecydujemy się na zakup mebli kolonialnych z drewna warto zainteresować się tym jak prawidłowo o nie dbać. Okazuje się bowiem, że codzienna pielęgnacja takich elementów wyposażenia jest dosyć skomplikowana. Można je wycierać jedynie suchą a do tego bawełnianą szmatką. Natomiast każdy znający się sprzedawca mebli kolonialnych doradzi nam ich konserwację, przynajmniej raz do roku. Należy zrobić to za pomocą specjalnie do tego przeznaczonych preparatów, które również możemy zakupić w sklepie kolonialnym, przynajmniej powinniśmy mieć taką możliwość.

Warto również wiedzieć, że naturalnym środek, który konserwuje, a dodatkowo nabłyszcza drewno jest wosk pszczeli. Należy jednak pamiętać, że można go nakładać tylko i wyłącznie na gładkie powierzchnie. Jest to ważne ponieważ wosk nie wsiąka nigdy całkowicie w struktury drewna. Na rynku mamy wiele dostępnych wosków i olei, dlatego warto je zakupić, aby dbać o nasze kolonialne drewniane meble.