Kuchnia – serce każdego domu. To nie tylko miejsce przygotowywania posiłków ale też wspólnych rodzinnych prac, zasiadania przy jednym stole, szybkiej kawy z niezapowiedzianą koleżanką. Nic więc dziwnego, że przykładamy uwagę do każdego elementu tego pomieszczenia. Sprzętu, mebli, podłogi. Chcemy żeby nam służyła przez długie lata i była nie tylko funkcjonalna ale i estetyczna, nowoczesna, aby mile spędzało się w niej czas.

Kuchenne wykładziny na podłogę

wykładzina pcv do kuchniKuchnia jest też miejscem, które często przypomina pobojowisko po gotowaniu zwłaszcza gdy lubimy eksperymentować lub po prostu się spieszymy. W związku z tym przykładamy się często do utrzymania czystości w takim miejscu. Dobrze jest gdy powierzchnie w kuchni są wodoodporne, łatwo zmywalne, najlepiej jeszcze odporne na ścieranie, środki chemiczne czy uszkodzenia mechaniczne. Często nam coś wypada z rąk, uderza o podłogę. No właśnie skupmy się na podłodze. Jeszcze nie tak dawno hitem wśród powierzchni były płytki. Kładziono je wszędzie tam gdzie trzeba było zadbać o czystość i wysoką ścieralność. Kładziono je w korytarzach, łazienkach, i kuchniach. Miało to swoje uzasadnienie. Płytki to jednak wymysł z lat 90, który przyszedł na zmianę gumolitom imitującym drewniane parkiety. Często nasze wyobrażenie o podłogach PCV zatrzymało się właśnie na tych odległych czasach. Kojarzone z brązem i klepką drewnianą czasami wywołują wzdryganie się na samą myśl o takiej powierzchni. Obecnie jednak wykładzina PCV do kuchni przeżywa swój renesans. Jeśli nie wierzycie przejrzyjcie internet, udajcie się do sklepów z podłogami lub marketów budowlanych. Ja po wizycie w jednym z nich byłam zaskoczona różnorodnością wykładzin podłogowych. Ich wzorów i kolorów. Zawsze podobały mi się wzory przypominające terakotę i właśnie na taką wykładzinę się zdecydowałam do swojej kuchni. Wszystko w białych i szarych kolorach idealnie wpisuje się w nowoczesne wnętrze. Zaletą takich podłóg jest ich prosty montaż i szybkość ułożenia. Wystarczy rozwinąć rolkę, wykładzinę podkleić na taśmę dwustronną i już. Wykładzina PCV do kuchni gotowa. U mnie została położona na stare płytki, których skucie okazało się zbyt kosztowne i długotrwałe. Do wykończenia wykładziny użyliśmy srebrnych listew.

Co ciekawe wykładzina w prosty i estetyczny sposób łączy się z każdą inną powierzchnią. Nie ma też problemu z różnicą poziomów między strefami w mieszkaniu. Dla mniej najważniejsza była czystość. Łatwość utrzymania porządku. Wystarczy płyn, mop i gotowe. Estetycznie, funkcjonalnie, wygodnie. Nic więcej nie trzeba.