W tym roku czuję się całkowicie wypalony. Wiem, że potrzebuję co najmniej dwutygodniowego urlopu, żeby móc wrócić do pracy pełen sił. Jeśli nie to w końcu powiem szefowi co o nim myślę albo złożę wypowiedzenie. W zeszłym roku mój urlop to było tylko siedem dni wolnego podczas których robiłem remont w mieszkaniu. Czuję, że potrzebuję odpoczynku bo inaczej oszaleję. Oczywiście moim wymarzonym kierunkiem na ten czas są góry. 

Przytulny domek w górach

domek w górach wynajemUwielbiam chodzić po górach, sam na sam ze sobą na spokojnie pomyśleć z dala od gwaru otaczającego nas świata. Góry posiadają w sobie taką potęgę i siłę, że zawsze miło na nie popatrzeć i chłonąć widok. Postanowiłem, że zarezerwuje sobie urlop wśród górskich szczytów. Nie mam zamiaru spędzać czasu w jakimś kurorcie, dlatego przydałby mi się jakiś domek w górach na wynajem. Najlepiej, żeby był trochę na uboczu nie przy samym mieście, a także żebym mógł najlepiej być w nim sam bez innych gości, którzy potrafią być jednak uciążliwi. Wiem, że to jest to co mi jest w tej chwili potrzebne. Postanowiłem znaleźć taki domek w górach wynajem w internecie. Wiem, że są takie miejsca, ponieważ już nie raz spędzałem swój urlop w górach. Niestety nie mam namiaru na ostatnich właścicieli, u których mieszkałem. To było jakieś pięć lat temu, więc podejrzewam, że teraz nawet nie odnajdę tego spokojnego domku, który znajdował się na uboczu. W każdym razie internet jest źródłem wiedzy w takich sprawach. Ogłoszeń o wynajem lokum w górach jest mnóstwo. Zresztą nie ma co się dziwić bo przecież większość żyje w tych rejonach z turystyki. Po przejrzeniu kilkunastu ofert udało mi się znaleźć odpowiednie miejsce. Na zdjęciach wygląda przytulnie i widać, że jest położone na uboczu. Dodatkową zaletą jest bliskość przystanku autobusowego, z którego można dojechać na większość szlaków. Dzięki temu nie będę się musiał martwić o dojazd. Często wchodzę jednym szlakiem, a schodzę innym, więc nawet samochód nie wchodzi tutaj w grę. Postanowiłem zadzwonić, zapytać i zapytać o warunki rezerwacji. 

Udało się, góralka, która odebrała była bardzo przyjazna. Serdecznie zaprosiła mnie do odwiedziny ich stron. Mówi, że w okolicy jest cicho i spokojnie, ponieważ większość turystów wybiera domki znajdujące się w centrum. Dodatkowo zaproponowała, że jak przyjeżdżam sam to za niewielką dopłatą będzie mi szykować śniadania. Dla mnie bajka, ponieważ nie będę się musiał martwić o codzienne zakupy. Przy szlakach są schroniska, więc inne posiłki mogę zjeść po drodze.