W branży budowlanej można spotkać spora ilość urządzeń i maszyn, które znacznie zwiększają efektywność i wydajność pracy. Do takich urządzeń należą wszelkie rodzaje dźwigów i podnośników. Jednak te drugie są wykorzystywane w wielu innych branżach, jak motoryzacja, a dokładniej warsztaty samochodowe czy w serwisach ogumienia.

Rodzaje podnośników samochodowych

podnośnik łódźZrobienie profesjonalnego warsztatu wiąże się z poniesieniem wielu kosztów, a samo rozpoczęcie biznesu to bardzo duża inwestycja, dlatego wielu właścicieli decyduje się na zakup narzędzi używanych. Wiele z nich niestety jest niezbędne do pracy mechanika, jak na przykład podnośniki. Jeśli chodzi o podnośnik Łódź jest miastem, gdzie znajdziemy dużo warsztatów samochodowych. Wśród rodzajów podnośników samochodowych można znaleźć najbardziej popularny, czyli podnośniki punktowe. Ich cechami charakterystycznymi jest przede wszystkim niski koszt zakupu oraz jego eksploatacji, co jest dla wielu osób bardzo ważne. Można go stosować w wielu specjalnościach branży motoryzacyjnej. Posiada on niewielkie gabaryty i sama jego masa jest stosunkowo mała. Ma on dużą rozpiętość nośności i jest sprzętem bardzo mobilnym. Innym rodzajem, którego zna każdy jest podnośnik punktowy typu żaba. Sprawdza się nie tylko w motoryzacji, ale chociażby w sklepach spożywczych. Jest bardzo łatwy w obsłudze, ponieważ pracuj on dzięki sile naszych mięśni. Kolejny bardzo popularnym podnośnikiem jest punktowy typu bałwanek, który chętnie wykorzystywany jest w serwisach wulkanizacyjnych oraz punktowy typu Jack będący podnośnikiem hydraulicznym lub pneumatyczno-hydraulicznym. Oprócz punktowych podnośników można spotkać się z płytowymi, które są idealnym rozwiązaniem w warsztatach samochodowych. Mają bardzo prostą budowę i pozwalają na stabilne podniesienie całego auta. Znacznie może przyspieszyć i ułatwić pracę w warsztacie, ponieważ pracownik ma dostęp do całego podwozia i do wszystkich kół jednocześnie. Popularność zdobyły dzięki swojej mobilności i odporności na złe warunki atmosferyczne. Innymi są podnośniki kolumnowe które mogą dwu- lub czterokolumnowe, które wykorzystywane są do samochodów o większych gabarytach.

Reasumując, na każdym warsztacie samochodowym można spotkać się z podnośnikami różnego rodzaju. To, jaki aktualnie jest w warsztacie zależy od wielu kwestii. Przede wszystkim od możliwości finansowych właściciela warsztatu, jak i od samochodów, jakie będą naprawiane w jego miejscu pracy. Wybór, jaki jest możliwy dzięki różnorodnemu rynkowi pozwala na zakup podnośnika dopasowanego do naszych potrzeb.