Wąż hydrauliczny jest pełnowartościową częścią układu hydraulicznego przenoszącą moc hydrauliczną – nie tylko transportującą płyn. Zasługuje na szczególną uwagę, podobnie jak inne elementy hydrauliczne, które wytwarzają, zużywają lub kontrolują tę moc. Co więcej, tylko zespoły węży hydraulicznych są zazwyczaj najbardziej narażone na różne ekstremalne warunki, w których muszą zachować pełną funkcjonalność i zapewnić sprawność układu hydraulicznego oraz bezpieczeństwo operatorów.

Złączki hydrauliczne ze stali nierdzewnej

przewody hydrauliczne staloweZnaczenie węża hydraulicznego jest często pomijane i niedoceniane. Przy ocenie przydatności należy stosować się do wskazówek dotyczących prawidłowego wyboru węży i złączek oraz produkcji zespołu węży oraz podkreślenie najważniejszych aspektów bezpieczeństwa związanych z jego obsługą w terenie. Materiały są w 100% przydatne do pieca, do wytapiania z certyfikatem kontroli 3.1, jeśli jest wymagany. Przewody hydrauliczne stalowe są kompatybilne z uznanymi w branży przewodami typu EN, ISO i SAE dla konstrukcji obejmujących wersje plecione, spiralne, tekstylne, PTFE i termoplastyczne. Asortyment armatur występuje w różnych konfiguracjach, takich jak męskie i żeńskie JIC 37 ° i BSP 60 °, DKO w L i S, kołnierze 3000 i 6000 psi oraz złącza do myjek wysokociśnieniowych. Wszystkie złączki są dostępne w połączeniach kolankowych 45 ° i 90 °, a także w różnych rozmiarach stopni. Złącza spawalnicze są toczone na tokarce CNC i wykonane ze stali nierdzewnej 316, aby spełnić najwyższe standardy branżowe. Chociaż stal nierdzewna jest czasami pomijana ze względu na wyższy koszt początkowy, oferuje najlepszą wartość przez cały okres użytkowania dzięki ulepszonej odporności na korozję, ogień i ciepło, właściwości higieniczne i estetyczny wygląd. Przewody hydrauliczne stalowe stosowane w maszynach mobilnych, obrabiarkach, rolnictwie i innych miejscach, gdzie czynnikiem o wysokiej lub niskiej temperaturze są płyny hydrauliczne na bazie ropy naftowej lub wody. Łączniki są stosowane w połączeniu z przewodami głównych producentów.
Kompatybilności węża i złączki nie można dokładnie teoretycznie przewidzieć. Wymaga to wyczerpujących i powtarzalnych testów laboratoryjnych i polowych oraz dalszego dostosowywania projektów. Po testach nadają się do stosowania w warunkach o dużej zawartości soli lub kwasów, lub w pobliżu spoin. Są szczególnie zalecane ze względu na długą żywotność w wymagających operacjach, takich jak systemy energii wiatrowej, zakłady chemiczne i papiernicze, statki i platformy wiertnicze oraz roboty nurkowe.