Badania wykazują, że najchętniej dzielimy się i czytamy treści, w których ilość słów nie przekracza 500 wyrazów. Jasny, klarowny przekaz ubrany w ciekawą szatę graficzną ma duże szanse na to, aby szybko zapaść w umyśle potencjalnego klienta. Jak zaprojektować ciekawą ulotkę? Dlaczego folder reklamowy to wciąż ważny element strategii marketingowej?

Czy ulotki to wciąż skuteczna reklama?

ulotki reklamowe poznańCzasami znajdujemy je w skrzynkach na listy, innym razem ktoś z uśmiechem wręczy nam ją w trakcie popołudniowych zakupów na mieście lub dołączy do siatki z zakupami w perfumerii. Ulotka to klasyczna forma promocji i reklamy, która towarzyszy nam już od momentu wynalezienia czcionki ruchomej przez Johannes’a Gutenberga. Okazuje się, że od początku swojego istnienia są jedną z najskuteczniejszych form reklamy. Badania dowodzą, że konsumenci o wiele chętniej reagują na treści znalezione we własnej skrzynce pocztowej, niż na e- maile, które często trafiają do folderu spamu i nie mają nawet szansy, aby zostać otwarte przez adresata. Co jeszcze stoi za tajemniczą skutecznością ulotek? Przede wszystkim fakt, że w przeciwieństwie do działań marketingowych prowadzonych online folder reklamowy to coś, z czym mamy szansę wejść w lepszą interakcję. Możemy go dotknąć, obejrzeć, a czasami nawet przetestować, tak jak np. w przypadku próbek dołączanych do materiałów reklamowych w drogeriach czy perfumeriach. Popularność ulotek jest na tyle duża, że swoim zasięgiem obejmuje aż 45% rynku, a duży odsetek odbiorców przyznaje, że często zachowują reklamy, aby móc później wrócić do konkretnej oferty (np. skorzystać z numeru telefonu do restauracji czy sprawdzenia witryny ze sklepem internetowym) lub porównać ją z innym, podobnym rozwiązaniem. Mimo dynamicznie rozwijającej się technologii forma promocji taka jak ulotki reklamowe Poznań to świetne i efektywne kosztowo rozwiązanie chociażby z uwagi na fakt, że drukarnie oferują wydruk folderów reklamowych w bardzo przystępnych cenach- w przypadku ilości hurtowych często zaczynają się ode już od kilku lub kilkunastu groszy za sztukę.

Profesjonalnie przygotowany folder reklamowy to wciąż klasyczna i świetna forma przedstawienia swojej oferty. Ubrana w ciekawą, estetyczną szatę graficzną może stanowić świetny element promocji w trakcie targów branżowych lub rzetelnie przygotowaną propozycję współpracy dla potencjalnego partnera w biznesie. Przygotowując ulotkę zadbajmy nie tylko o jakość zawartych w niej treści, ale także o dobór wysokiej jakości materiałów, takich jak rodzaj i gramatura papieru.