Każda mama z obawą myśli o wizycie z dzieckiem u stomatologa. Często nasze negatywne przeżycia z przeszłości wpływają właśnie na to, w jaki sposób postrzegamy gabinety dentystyczne. Zupełnie niepotrzebnie, gdyż współcześni stomatolodzy mają bardzo dobre podejście do dzieci. Nie należy się stresować lecz zachęcić dziecko do wizyty miłym słowem i przyjaznym uśmiechem. Pozytywne nastawienie rodzica to najlepsze przygotowanie do wizyty w gabinecie dentystycznym. Dziecko powinno wcześniej, przed wizytą, wyczyścić zęby.

Rzeszowski dentysta dla dzieci

stomatolog dziecięcy rzeszówDobrze wyposażony gabinet z przyjazną atmosferą, jest najlepszym miejscem, w którym dziecko powinno być leczone i diagnozowane. Już od progu wita nas pani rejestratorka a dentysta zaprasza naszą pociechę na fotel. Przegląd zębów jest bezbolesny i trwa na tyle krótko, że dziecko nawet nie zdąży zauważyć, co się zdarzyło. Zwykle podczas pierwszej wizyty nie wykonuje się skomplikowanego leczenia, a jedynie przegląd uzębienia. Dodatkowo, dentysta widząc na fotelu nowicjusza, pokazuje dziecku i rodzicom, jakie są prawidłowe techniki mycia i czyszczenia zębów. Mozę to nawet zaprezentować za pomocą zestawu testowego – sztucznej szczęki i dyżurnej szczoteczki. W momencie, gdy malcowi potrzebny jest stomatolog dziecięcy Rzeszów posiada dobry gabinet z pełnym pakietem usług. Uzyskamy porady, instruktaż higieny zębów i dziąseł, plombowanie, wyrywanie i inne, niezbędne czynności. Jeśli chodzi o plomby, tu dla dzieci skierowana jest specjalna oferta kolorowego szkliwa do plombowania. Zalecane są głównie do zębów mlecznych, gdy pojawiają się jeszcze niewielkie ubytki. Wiele osób sądzi, ze mleczaków nie trzeba plombować. Nic bardziej mylnego. Niewielkie dziury w pierwszych zębach mogą skutkować pojawieniem się próchnicy również w zębach stałych. Mała plomba w mleczakach daje możliwość zahamowania rozwoju psucia się młodych zębów i od razu zapobiegamy próchnicy w zębach starszych. Także w momencie, gdy mleczaki zaczynają się ruszać, dentysta może szybko i bezboleśnie wyrwać ząb. 

Wizyta u dziecięcego dentysty w Rzeszowie może być całkiem przyjemna. Gabinet posiada specjalistyczne wyposażenie i przyjazny personel, który ma dobre podejście do dzieci. Nasza pociecha z pewnością zapamięta pozytywnie swoją pierwszą lub kolejną wizytę i będzie chciała tu wrócić. Krótkie kolejki i szybki dostęp do niezbędnej pomocy, zabiegów dentystycznych, to już kolejny plus tego znanego i sprawdzonego gabinetu stomatologicznego, przyjmującego pacjentów z Rzeszowa i okolic.