Urządzając kącik dla dziecka, ważne jest aby znalazło się tam miejsce na zabawę i odpoczynek a także na przyjmowanie przez dziecko znajomych. Jeżeli chodzi o małe dzieci to do rysowania, czy lepienia z plasteliny dobrym rozwiązaniem będzie stolik i krzesełka, przy którym dziecko  będzie mogło też podjąć swoich gości.

Mamut – stolik dobry dla dziecka

stolik mamut dla dzieciDzieci z reguły lubią i powinny mieć swoje miejsce przeznaczone na zabawy manualne. To powozili im na swobodne poruszanie rączkami a jednocześnie uchroni nasze ” dorosłe ” meble i pomieszczenia przed zabrudzeniami, jakie dziecko może zrobić, kiedy np. maluje farbami lub kredkami. Ja osobiście zanim urządziła kącik do zabaw mojej 3 letniej córce , musiałam biegać co drugi dzień z pędzlem i farbą oraz ścierką, ponieważ wszystko łącznie ze ścianami i stołem było w plastelinie, kredkach i farbkach. Dlatego wiem, jak ważne jest dla dziecka posiadane własnego miejsca. Zaoszczędzi to nam wiele niepotrzebnej pracy, a dziecku da swobodę. Musimy też pamiętać, że mebelki w kąciku dziecka muszą być funkcjonalne i bezpieczne. Tak naprawdę do zrobienia dziecku miejsca, w którym może swobodnie się bawić, wystarczy stolik, 2 krzesełka  i zabawki. Jeżeli zdecydowaliśmy się na postawienie w kąciku naszego dziecka stolika z krzesełkami, idealnym rozwiązaniem będzie stolik mamut dla dzieci, który jest lekki i dostępny w wielu kolorach. Jest to produkt odpowiedni dla dziecka, które już samodzielnie chodzi i potrafi korzystać ze stołu w formie zabawy. Ponadto taki stolik jest bardzo stabilny, nie wywraca się, szybko się go czyści i jest dostosowany do dzieci pod względem wielkości. Nie zajmuje dużej ilości miejsca, co w przypadku, gdy mamy małe mieszkanie, jest istotną sprawą. Dzięki produktowi jakim jest stolik mamut dla dzieci, zapewnimy dziecku bezpieczną, wielogodzinną zabawę. Ponadto tego rodzaju stolik ma bogata paletę kolorów, przez co jest odpowiedni i dla dziewczynek i dla chłopców. Można na nim budować, lepić , malować, rysować. Świetnie sprawdzi się też podczas przyjęć dla dzieci lub gdy do naszej pociechy po prostu przyjdą znajomi. Mogą przy nim spożywać posiłki i grać w różne gry. Dodatkowym atutem jest to, że stolik mamut dla dzieci jest bardzo lekki, i ma zaokrąglone brzegi. Dzięki temu dziecko nawet, gdy uderzy się o jego róg, nie zrobi sobie wielkiej krzywdy.

Uważam, że tego typu stoliki są świetnym rozwiązaniem dla bawiącego się dziecka. Ma wiele zalet, jest wykonany z materiałów przyjaznych dla środowiska, ma piękny kształt, więc z pewnością będzie pasował do wszystkich wnętrz, a dziecko będzie miało swobodę i przyjemność z zabawy przy nim.