Zapewne to za sprawą filmów amerykańskich upowszechnił się model domku na zacisznym osiedlu, z pięknym zielonym trawnikiem przed domem. Ten obraz przenieśliśmy na nasze podwórka i obecnie wielu z nas marzy o tym, żeby taki trawnik posiadać u siebie. Jak się jednak okazuje założenie i utrzymanie trawnika, to nie jest taka prosta sprawa i wymaga od nas dużego zaangażowania i poświęcenia mnóstwa czasu. Są na to jednak dużo lepsze sposoby.

Uniwersalne sztuczne trawy sposobem na piękny trawnik

uniwersalna sztuczna trawaKażdy kto zakładał własny trawnik wie, że pracy przy nim jest co niemiara, a dodatkowo samo utrzymanie nastręcza problemów. Pierwszym problemem jest sam dobór takich gatunków traw, aby wyglądały ładnie, dobrze się je pielęgnowało i nie chorowały. Amatorzy zwykle nie wiedzą w takiej sytuacji, który produkt wybrać. Późniejsze problemy z przygotowaniem podłoża, podlewaniem i koszeniem, a także napowietrzaniem trawnika również zajmują mnóstwo czasu i wymagają od nas pewnych umiejętności. Alternatywą w posiadaniu ładnego trawnika, ale jednocześnie nie wymagającego uwagi jest uniwersalna sztuczna trawa, którą kupujemy w rolkach. Jak sama nazwa sugeruje trawa jest wykonana z materiałów sztucznych, a co za tym idzie nie wymagających takiej pielęgnacji jak trawnik prawdziwy. Współczesne produkty to już nie tylko plastikowe imitacje trawników, ale profesjonalne produkty, które często trudno odróżnić od prawdziwej trawy. W tym przypadku nie musimy martwić się nawet o jej podlewanie. Po prostu układamy trawę z rolki na naszym trawniku i cieszymy się widokiem pięknego trawnika. Na etapie zakupu można wybrać sobie takie parametry trawnika jak kolor i odcień, a także jego strukturę. Na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego także dla siebie. Układanie sztucznej trawy jest łatwiejsze niż sianie naturalnej, wystarczy tylko przygotować równe podłoże i rozłożyć na nim trawnik. Przedtem powinno się także podłoże oczyścić i odchwaścić używając dostępnych specyfików, aby żadne rośliny nie wykiełkowały w naszej trawie.

Sztuczna trawa sprawdza się także na boiskach, czy też tarasach. W zasadzie to można ją używać wszędzie. W ekstremalnych sytuacjach niektórzy układają ją także w swoich domach. Na przykład w łazience, lub na środku salonu. Trzeba przyznać, że sztuczna trawa często wygląda nawet bardziej atrakcyjnie niż naturalna, szczególnie jeśli dobierzemy dobrej jakości produkt w ciekawych barwach. Ze sztucznej trawy dużo łatwiej jest też układać wzory na trawniku. W tym celu stosuje się kombinacje różnych odcieni.