Odkąd tylko sięgam pamięcią marzył mi się piękny basen przy domu. Nie miałem jakiś wielkich ambicji i nie chodziło mi o coś ogromnego na połowę posesji. Miałem zamiar postawić jakiś basen stelażowy wolnostojący albo ewentualnie jakiś basen wyporowy o dużych rozmiarach. Kiedy tak się zacząłem nad tym zastanawiać to stwierdziłem, że chyba lepiej zamówić basen zrobiony na stałe w jednym miejscy. Taki basen, który robi się w wykopanej w ziemi wnęce. I taki basen też zamówiłem. Znalazłem producenta basenów, który wykonuje całą instalację wodną.

Zrobienie basenu i serwisowanie w pakiecie

profesjonalny serwis basenowyJak już wspomniałem powyżej znalazłem firmę, która robi baseny na zamówienie. Najpierw oczywiście wykonano projekt, w którym uwzględniono możliwości terenu na mojej posesji. Prace budowlane przy zrobieniu basenu trwały niespełna dwa tygodnie. Basen, który zamówiłem nie jest wcale duży, bo ma raptem dwadzieścia metrów kwadratowych. Samo zrobienie basenu przebiegło naprawdę szybko, a firma producenta wywiązała się z tego zadania wzorowo. I wtedy dopiero zobaczyłem ile urządzeń działa w obrębie takiego małego przydomowego basenu. W moim basenie jest kilka różnych filtrów, dwie dziwnie wyglądające maszyny i jakieś stale brzęczące urządzenie rozpuszczające w nocy chlor i chemię czyszczącą. Od razu pomyślałem sobie, że nie będzie się miał kto zajmować dbaniem o ten mój basen. Bo ja będę miał czas się wykąpać, ale na obsługiwanie tych wszystkich urządzeń czasu mieć nie będę na pewno. Od razu zapytałem producenta o profesjonalny serwis basenowy. Okazało się, że za miesięczną opłatą abonamentową raz w tygodniu może się u mnie pojawiać serwisant, który dopilnuje wszystkiego jeśli chodzi o poprawne działanie basenu i urządzeń. Zgodziłem się od razu, chociaż przyznam, że taka usługa w sezonie letnim to koszt pięciuset złotych miesięcznie. Stwierdziłem jednak, że to w ogóle nie jest dużo w porównaniu z tym ile czasu musiałbym poświęcić, żeby się tym samodzielnie zajmować. Basen było moim marzeniem, więc jego serwisowanie i konserwację uznaję po prostu za dalszy ciąg spełniania marzeń.

Samo postawienie koło domu basenu to dopiero początek realizacji marzeń o takim luksusie. Żeby z basenu można było korzystać przez cały sezon to musi on działać idealnie. Do każdego basenu podpięte są różne urządzenia filtrujące i czyszczące, o które trzeba umiejętnie dbać. Na szczęście producent mojego basenu zaproponował mi opcję jego serwisowania. I w zamian za miesięczny abonament mój basen jest zawsze czysty i sprawny.