Podniesienie poziomu standardu nowoczesnych nieruchomości nie jest celem trudnym do osiągnięcia. Wystarczy podczas budowy nowego budynku zastosować materiały, które pozwolą na utrzymanie nowoczesnego oraz prestiżowego wyglądu przez wiele lat. Stosowane głównie w wieżowcach elewacje szklane, pozwalają na zachowanie takiego efektu, który jest powszechnie uznawany oraz ceniony wśród deweloperów. Niemniej jednak w zabudowie wielorodzinnej oraz w wieżowcach, stosowanie szklanej elewacji wiąże się z wyższymi cenami mieszkań.

Nowoczesne elewacje szklane

elewacje aluminiowo szklaneNiestandardowe wykonanie prac wykończenia powierzchni elewacyjnej wpływa na koszt wynajmu oraz zakupu lokalu, który został przeznaczony do użytku. Takiego rodzaju budowle, które z poziomu zewnętrznego wyglądają naprawdę pięknie oraz estetycznie, wewnątrz wykończone są według indywidualnego uznania, jednak wykończenie lokali w stanie deweloperskim także utrzymuje się na poziomie ponadprzeciętnym. Wykonanie konstrukcji aluminiowej, która przystosowana jest do dalszej obudowy w szklane panele, pozwala na zachowanie pełnej estetyki zewnętrznego wyglądu budynku. Wewnątrz, elewacje aluminiowo szklane także sprawiają wrażenie pięknych ścian elewacyjnych, co zdecydowanie podnosi standard oraz prestiż budynku. Niemniej jednak takiego rodzaju elewacje wymagają bardzo częstego zmywania zanieczyszczeń ze szklanych powierzchni. Przynajmniej raz w miesiącu dokonywane są prace czyszczenia powierzchni elewacyjnej, które wymagają uruchomienia specjalnego kosza dźwigowego z najwyższej kondygnacji budynku. Niemniej jednak do wykonania czynności oczyszczenia szklanej elewacji, zatrudnione są osoby, które posiadają specjalne uprawnienia pozwalające na pracę na wysokości. Takie osoby zatrudniane są przez wspólnoty mieszkaniowe, odpowiadające za stan budynków. Dlatego też jako mieszkańcy budynków ze szklaną elewacją, nie ingerujemy w zachowanie czystości samych ścian elewacyjnych, od strony zewnętrznej.

Czyszczenie szklanych elementów od strony wewnętrznej budynku, należy do obowiązków dozorcy, wraz z dokonywaniem prac oczyszczania klatki schodowej oraz windy. W związku z tym, nie ingerujemy w utrzymanie czystości powierzchni wspólnych, jednakże jako mieszkańcy budynków z zastosowaną elewacją szklaną, powinniśmy przyczyniać się do zapobiegania powstawaniu wszelkim zanieczyszczeniom na powierzchniach wspólnych, aby dbać o dobry wygląd otaczającego nas miejsca. Dlatego też nie należy celowo wykonywać czynności, które mogłyby wpływać na zły stan wizualny budynku.