Każdy z nas lubi spacery w lesie, na łąkach, w parkach, czy też w innych miejscach. Relaks na świeżym powietrzu to coś, na co każdy z nas chciałby postawić. W końcu nic nie sprawia nam takiej przyjemności jak aktywny wypoczynek, który nie tylko pozwala na regenerację sił, ale także wpływa korzystnie na stan naszego zdrowia. Jeśli już zaczęliśmy ten temat to musimy zdawać sobie sprawę z tego, że spacery na świeżym powietrzu są także okazją do przyniesienia na swoim ciele pewnych nieproszonych gości.

Jak wygląda badanie kleszcza w kierunku boreliozy?

badanie kleszcza w laboratoriumOwi goście są niewielkich rozmiarów pasożytami, które początkowo mają rozmiar łebka od szpilki. Żywią się nasza krwią, w związku z czym w ciągu kilkunastu godzin potrafią powiększyć swoje rozmiary nawet kilkunastokrotnie. Wtedy dopiero jesteśmy w stanie je dostrzec. Mowa tu oczywiście o kleszczach. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że kiedy już zauważymy owego pasożyta i postaramy się go usunąć w bezpieczny sposób to może być już za późno, ponieważ możemy zostać zakażeni krętkami z rodzaju Borrelia. Okazuje się bowiem, że kleszcze są nosicielami owych bakterii, a podczas żywienia się naszą krwią możemy zostać zakażeni tymi bakteriami. Początkowo borelioza objawia się niewielkim rumieniem, który z czasem się powiększa. Niebezpieczne dla naszego zdrowia objawy mogą jednak pojawić się dopiero po kilkunastu tygodniach. W tym czasie krętki mogą roznieść się po całym organizmie. Skąd więc mamy wiedzieć, czy zostaliśmy zakażeni? Okazuje się, że nie jest trudno się tego dowiedzieć. Wystarczy skorzystać z usługi jaką jest badanie kleszcza w laboratorium. Wystarczy skorzystać z przeglądarki internetowej, aby przekonać się, ze takie badanie wykonuje coraz więcej punktów. Aby zbadać kleszcza, którego usunęliśmy należy uzyskać odpowiedni, jałowy pojemnik i to właśnie w nim umieścić pasożyta. Pojemnik z kleszczem należy jak najszybciej przekazać jednostce, która owe badanie wykonuje. W laboratoriach znajduje się odpowiedni sprzęt, który z dużą czułością jest w stanie określić, czy w organizmie kleszcza znajdują się krętki Borrelia.

Jeśli okaże się że tak to jest to sygnał do wdrożenia odpowiedniej kuracji, która pomoże nam zapobiec rozwinięciu się zakażenia. Warto jest zdawać sobie sprawę z tego, że badanie kleszcza w laboratorium wcale nie jest tak kosztowne, jak mogłoby się wydawać. Już za niewielką kwotę możemy wykonać profesjonalne badanie, które będzie honorowane we wszystkich placówkach i pozwoli nam na uchronienie się przed objawami choroby oraz jej szybkim rozwojem.