Coraz bardziej  popularny serwis internetowy, który nazywamy Linkedin, to portal społecznościowy w głównej mierze służący do nawiązywania relacji biznesowych. Korzystają z niego zarówno osoby prywatne, które w ten sposób chcą pozyskać lepszą pracę jak i duże firmy. Jeśli chodzi o serwis Linkedin – konto firmowe prowadzą tam zarówno małe i większe przedsiębiorstwa, a głównym tego celem jest promowanie usług świadczonych przez firmę. Od roku 2012 serwis ten dostępny jest w polskiej wersji językowej i od tego czasu cieszy się naprawdę sporą popularnością, a prowadzenie kont w tym serwisie często powierza się specjalistom, którzy znają się na tym najlepiej i wiedzą jak przedstawić firmę, by jej wizerunek prezentował się jak najlepiej.

Jak założyć konto firmowe w serwisie Linkedin?

serwis linkedin - konto firmoweJak już było wspomniane, konto w tym serwisie może założyć każda osoba, najwięcej profilów należy do osób o wyższym wykształceniu i różnych zawodowych osiągnięciach. Zakładając konto prywatne możemy tam zamieścić różnorodne informacje, począwszy oczywiście od profilowego zdjęcia i zdjęcia w tle. Jednak najważniejszym elementem  profilu wydaje się być kilka zdań podsumowania pod zdjęciem profilowym, ponieważ to ono jest czytane najczęściej i to ono musi przykuć uwagę potencjalnych odbiorców zainteresowanych naszą osobą. Podsumowanie musi być napisane prostymi i konkretnymi, słowami, profesjonalnie i czytelnie. Następny krok to uzupełnienie sekcji związanej z nabytym do tej pory przez nas doświadczeniem. Jak już przez to przebrniemy kolej na rozbudowanie sieci kontaktów i oczekiwanie na efekty. Czy podobnie postępujemy w przypadku jednostek nieprywatnych? Proces wygląda podobnie, jednak musimy zaznaczyć, po stworzeniu konta prywatnego, że zmieniamy charakter profilu na stronę firmową. Jeśli chodzi o serwis Linkedin – konto firmowe daje nam wiele możliwości. Najważniejsze jest to, że pozwala nam zaprezentować się w sieci, która jest dziś najlepszym sposobem na promowanie swoich usług z punktu widzenia reklamy i nie tylko. Po drugie, konto pozwoli nam na zdobycie nowych pracowników po umieszczeniu tam swoich ofert.

Jakie jeszcze inne możliwości skrywa przed nami serwis Linkedin i konto firmowe, które możemy prowadzić i na jakie rzeczy warto zwrócić uwagę? Tak jak już było wspomniane – podsumowanie to najważniejsza część, która przykuwa największą uwagę. Po drugie, zdjęcie profilowe. Nie warto również zapominać o zdjęciu w tle. To dobre miejsce, aby pokazać wszystkim zainteresowanym czym zajmuje się nasza firma.