Wożenie dzieci zawsze wiąże się z jakimś ryzykiem, dlatego trzeba dbać o ich bezpieczeństwo na drodze. Maluchy możemy przewozić w wózku, przyczepce, albo nosić w chuście, lub nosidełku. Jeżeli jesteśmy aktywnymi sportowo rodzicami, to zamiast zwykłego wózka, lepiej wybrać wielofunkcyjną przyczepkę, która się sprawdzi prawie od samego urodzenia. Niewskazane jest przewożenie w nich noworodków, ale niemowlaki spokojnie mogą być w nich wożone.

Model przyczepki firmy Qeridoo

przyczepka rowerowa qeridooDzieci nieustannie dążą do usamodzielnienia się i odłączenia od rodziców, dlatego tak wielką frajdę im sprawia jazda na rowerze. Jednak zanim maluchy nauczą się samodzielnie jeździć na dwóch kółkach sporo czasu minie. W takiej sytuacji możemy dziecko przewozić w specjalnej przyczepce. Nadaje się ona świetnie na długie wyprawy z dzieckiem, gdyż samo na rowerku nie byłoby w stanie pokonać tak długich dystansów jak dorośli. Przyczepka rowerowa Qeridoo, to model uniwersalny, który sprawdzi się na spacerze po mieście, a także na wycieczkę poza miasto. Posiada niewielkie rozmiary i może być przeznaczona dla jednego, albo dla dwóch maluchów. W środku przyczepka posiada siedzisko wyposażone w pięciostopniowe pasy bezpieczeństwa, którymi przypinamy dzieci. Oparcie ma zamontowaną regulację, dzięki której maluchy mogą nawet leżeć w trakcie jazdy. Pod siedzeniem i za plecami dziecka znajduje się miejsce na ewentualne bagaże. Przyczepka Qeridoo może pełnić funkcję praktycznego wózka do codziennej jazy, lekkiej przyczepki rowerowej, albo idealnego wózka do biegania. Przednie koło przyczepki jest demontowane i zamieniane na specjalny dyszel, którym się ją łączy z rowerem rodzica. Uchwyt do prowadzenia przyczepki jest skonstruowany w taki sposób, aby można było łatwo ustawić jego optymalną wysokość. Cała przyczepka jest stosunkowo lekka i bardzo łatwa w złożeniu i rozłożeniu. Nowoczesne modele przyczepek Qeridoo posiadają specjalny system mocowań, który pozwala na zamontowanie fotelika bardzo małego dziecka. Dobre i mocne hamulce tarczowe zwiększają bezpieczeństwo użytkowania.

Przyczepki rowerowe z roku na rok stają się coraz bardziej popularne, gdyż to bardzo wygodny i praktyczny sprzęt. Szczególnie jeżeli lubimy wszędzie zabierać ze sobą dziecko. Maluchy w przyczepce są całkowicie bezpieczne i są chronione przed słońcem dzięki zastosowaniu optymalnych filtrów oraz przed wiatrem i deszczem, ponieważ poszycie jest uszyte z nieprzemakalnego materiału. Przyczepkę możemy doczepić do każdego modelu roweru, gdyż posiada uniwersalny dyszel.