Praktyki zawodowe są obowiązkowe u mnie w szkole. Otóż uczęszczam do szkoły poligraficznej, w której uczą się wiele technik wykorzystania papieru i metod cyfrowych nadruków. Podoba mi się to bardzo. Nie chce mi się uczyć. Zdecydowanie wolę, tę praktyczną część realizacji mojej mojego zawodu. Najmilej wspominam praktyki zawodowe, które miałem jakiś rok temu. Wówczas nauczyłem się wiele.

Nauka produkcji toreb papierowych z logo

papierowe torby z logo firmyChociaż byłam tym wszystkim bardzo zdeterminowany, to jednak czułem zdenerwowanie. Poszedłem z ogromną chęcią na przyuczenie do jednej z firm znajdujących się w centrum mojego miasta. Nie miałem daleko do pracy, a więc mogłem się przejść spacerkiem. I tak przez kilka dni maszerowałem. Generalnie moja firma zajmowała się usługą, jaką jest produkcja toreb papierowych z logo dla firm. Ja w pierwszy dzień pracy musiałam się zapoznać ze statusem przedsiębiorstwa, a dopiero na drugi dzień zacząłem pracować na maszynach, gdzie robiłem papierowe torby z logo firmy. Było to bardzo ciekawe zajęcie. Warto, abym powiedział, że mieliśmy do dyspozycji wiele technik na tych torbach. Poszczególne produkty były wykonywane dla różnych firm. I tych małych i tych dużych. Nie myślałem, że taka mała firma może mieć aż tak dużo klientów! Same torby były małe, duże i średnie. Wykorzystywaliśmy różnego rodzaju papiery. Nie myślałem, że jest ich tak wiele rodzajów. Były zarówno grubsze, lecz niektóre były bardziej delikatne. Wszystko zależało od tego, co klient sobie zażyczy i za jaką cenę chce zainwestować na tego typu reklamę. Jeżeli chciałby mieć nadruk na torbie papierowej o niskiej jakości, to robimy prostszy napis oraz wykorzystujemy mniej odporny na uszkodzenia materiał. Z kolei, jeżeli reklamować się chce poważna firma, popularna marka – wówczas inwestuje ona w bardzo drogi nadruk na torbie papierowej o znacznej grubości i trwałości. takie torby papierowe z nadrukiem dla firm są bardzo wysokiej jakości i to się opłaca, ponieważ osoby, które w późniejszym czasie noszą takie torby, mają je na dłużej, ponieważ są bardziej trwałe. te nośniki reklamy wyglądają również bardziej estetycznie.

Można powiedzieć, że każdy człowiek posiadający firmę powinien mieć na uwadze to, co proponują firmy poligraficzne. To nie są tylko ulotki, wizytówki, wydruk zdjęć czy banery. To również właśnie torby papierowe z nadrukiem, a nawet takie rzeczy jak koszulki, smycze czy inne gadżety. Niemniej jednak ja nauczyłem się wykonywać papierowe torby na zamówienie i chciałbym dalej kształcić się w tym zakresie. Być może kiedyś sam będę takie robił.