Wbrew opinii większości osób niezwiązanych z organizacją imprez sportowych, elementy ringu, oświetlenia i wszelkie narzędzia służące do ich instalacji i składania nie były zwykle pozostawiane na miejscu poza pokazami. Wnętrza sal sportowych były bowiem ciągle dopasowywane do konkretnego eventu, i często wymagały ogromnego nakładu pracy przed danym pokazem, by ustawić wszelkie elementy na miejscu pewnie. Wywoływało to często dość duże problemu z przestrzenią magazynową, oraz z miejscem na przechowywanie narzędzi.

Duża stalowa szafa gospodarcza

metalowe szafy gospodarczeNa naszej arenie często organizowaliśmy najróżniejsze imprezy i eventy, dlatego ciągłe prace nie były niczym dziwnym, aczkolwiek zdarzały się również przypadki całkowitego braku miejsca. Narzędzia pozostawione w pierwszym dostępnym kawałku przestrzeni miały tendencje do gubienia się, z najróżniejszych powodów, co wywoływało nieraz ogromną frustrację ekipy konstrukcyjnej. Brak miejsca oznaczał również utrudnienia podczas montażu wnętrza areny, dlatego w końcu postanowiliśmy stworzyć porządny magazyn na terenie areny, gdzie składowane miały być wszelkie narzędzia i elementy konstrukcyjne. Do składowania większości sprzętu miały posłużyć metalowe szafy gospodarcze, podobne do tych które od dawna były w użytku w wielu zakładach przemysłowych. Służyły one do bardzo wielu zadań, od przechowywania sprzętu po ubrania robocze, i były na tyle uniwersalne na ile było to możliwe. Jako że przede wszystkim wykorzystywane były do przechowywania różnego rodzaju narzędzi i odzieży roboczej, wszystkie modele szaf były bardzo pojemne. W każdym większym markecie budowlanym można było znaleźć całą gamę szaf, różniącą się od siebie układem przegród i pojemnością, aczkolwiek były one bardzo pojemne i wygodne, niezależnie od rodzaju.

Większość owych szaf posiadała ruchome półki, podobne do tych które montowane były w regałach sklepowych, więc wysokość przegród mogła być łatwo dopasowana do wielkości przechowywanych rzeczy tak, by zapewniać jak najwięcej miejsca. Szafy te były bardzo tanie, głównie dlatego iż nie były przeznaczone do przechowywania bardzo drogiego sprzętu i nie posiadały żadnych bardziej skomplikowanych zabezpieczeń. Do naszych celów wystarczały jednak idealnie, dlatego do magazynu zamówiliśmy bardzo dużą ich ilość, w najróżniejszej konfiguracji. Pojedyncza szafa była bardzo lekka, gdyż wykonana była głównie z aluminium, i nie sprawiała problemów podczas transportu na miejsce czy też podczas ustawiania jej w miejscu przeznaczenia.