Jedną z podsttawowych czynności pielęgnacyjnych, które stają się rytuałem gdy mamy w domu maleństwo jest kąpiel. Aby była ona wgodna i przyjemna dla maluszka warto zaopatrzeć się w przydatne akcesoria dedykowane specjalnie dla niemowląt.

Przydatne w kąpieli

wytrzymała podstawka pod wanienkęPodczas zakupu specjalnej wanienki do kąpieli zwróćmy uwagę, czy jest do niej w komplecie dedykowany stelaż. To rozwiązanie, które zapewnia stabilność i bezpieczeństwo podczas kąpieli. Wytrzymała podstawka pod wanienkę to jeden z przedmiotów, w który warto się zaopatrzeć. Kąpiele niemowlęcia to wyjątkiwe przeżycie dla rodziców, a za razem momenty, które wymagają skupienia na czynnościach pielęgnacyjnych. Dlatego należy zadbać o wygodę maleńswa, oraz naszą, a decyduje o tym dobór wanienki. Komfort świeżo upieczonego rodzica ma znaczenie, dlatego obecność stelaża do wanienki pełni ważną rolę podczas kąpieli. Niektóre stelaże mają możliwość regulowania wysokości tak, aby jak najbardziej optymalnie dopasować wysokość wanienki do wzrostu rodziców. Niektóre stelaże mają również specjalny wieszak na ręcznik lub półki na akcesoria kąpielowe. Materiał, z którego wykonane są stelaże zależą od producenta, może być to drewno, aluminium, stal ulb plastik, dlatego łatwo dobrać taki, który będzie komponował się z pomieszczeniem, w którym kąpiemy dziecko. Inne akcesoria potrzebne przy kąpieli to ręcznik, najlepiej z kapturkiem, aby otulić główkę dziecka, gdy jest jeszcze mokra i narażona na chłodne powietrze z zewnątrz. Kolejne to płyny do kąipieli i oliwki, najlepsze są te najbardziej naturalne. Mogą być to pianki, żele, emulsje, emolienty lub płyny i mydełka. Kolejna konieczna rzecz to nożyczki do obcianania paznokci  i szczotka z natualnym włosiem do pielęgnacji delikatnej skóry główki maleństwa. Patyczki higieniczne o specjalnie zaokrąglonych końcach są przydatne do pielęgnacji zewnętrznej części uszu dziecka oraz czyszczenia pępka, zwłaszcza, gdy nie jest on jeszcze zagojony. Ważna jest organizacja podczas kąpieli maluszka, aby wszystke niezbędne rzeczy potrzebne przy kąpieli i po kąpieli były pod ręką. Dlatego też tak ważny jest przewijak. Ustawiony na optymalnej wysokości tak samo jak stelaż do wanienki przyniesie ulgę dla naszego kręgosłupa. 

Kąpiel maluszka to dla świeżo upieczonych rodziców duże wyzwanie. Ważńa jest odpowiednia organziacja, w czym pomogą przydatne przedmioty takie jak stelaż do wanienki lub półeczki na potrzebne akcesoria. Dobrze zorganizowana przestrzeć pozwoli wykąpać maluszka bezproblemowo oraz sprawi, że będzie to dla nas wyjątkowy czas.