Przez ostatnie parę lat pracowałem u ojca w sklepie, a raczej w cukierni, ale jak najbardziej można powiedzieć, że miała ona charakter sklepowy i faktycznie wiem co nieco o klientach oraz modelu sprzedaży. Na pewno patrząc na zainteresowanie klientów trochę spada i przez ostatnie parę tygodni zastanawiałem się co może być tego przyczyną.

Meble od producentów

meble sklepowe od producentaDopiero po zatrudnieniu audytora zewnętrznego okazało się, że nasze wyposażenie sklepu i meble sklepowe w ogóle nie jest atrakcyjne dla klienta i trzeba będzie jak najszybciej coś z tym zrobić. Meble sklepowe zamierzaliśmy kupić od producenta, bo tak wychodziło najtaniej. Obok też funkcjonował bardzo podobny sklep i w zasadzie to bardzo się lubiliśmy, dlatego pewnego dnia w trakcie pracy poszedłem zapytać, czy przypadkiem ta firma nie będzie zainteresowana zamówieniem różnych mebli też dla siebie. Na pewno dzięki takiemu połączonemu zamówieniu cała inwestycja będzie o wiele mniej kosztowna dla nas. Wiedziałem, że meble sklepowe od producenta można wybierać zgodnie z potrzebą i faktycznie tutaj nic nas nie ograniczało. No może jedynie nasze wyobrażenie o idealnie wyposażonym sklepie, który jak widziałem jest trudną sztuką. Aby dobrze zorganizować swoje miejsce w sklepie trzeba przede wszystkim skupić się na całości pomieszczenia. Nie tylko zamierzaliśmy kupić meble sklepowe od producenta, ale także wszystko to, co potrzebne jest w sklepie cukierniczym, czyli właśnie lady chłodnicze, lodówki i tak dalej. Na pewno czeka nas poniesienie sporych kosztów, ale z drugiej strony przecież trzeba czasem zmodernizować swój sklep. Trendy się zmieniają i widać to także właśnie po firmach i sklepach, gdzie raz na kilka miesięcy coś się zmienia. U nas praktycznie nic się nie zmieniało od lat, stąd też faktycznie zdawałem sobie sprawę z tego, że teraz możemy ponieść niemałe koszty. Wybraliśmy z trudem meble sklepowe od producenta dla siebie, ale także nasi koledzy po fachu z firmy obok takżę coś wybrali. Z takim skompletowaniem zamówieniem stwierdziliśmy, że ważne będzie to, aby móc teraz określić jakiś bardzo atrakcyjny termin realizacji.

Nie mogę się doczekać, jak uda mi się wszystko dobrze zorganizować. W myślach widziałem już obraz tego, jak sklep będzie wyglądał i faktycznie wydaje mi się, że dość dobrze całość będzie się prezentować. W dzisiejszych czasach jednak mogę powiedzieć, że ktoś, kto oczekuje od swojego sklepu wysokiej sprzedaży produktów musi o niego zadbać jeszcze wcześniej – to dla mnie teraz oczywiste.