Wakacje to czas, gdy dzieci i młodzież nie muszą chodzić do szkoły, mogą odpocząć od codziennych obowiązków i wybrać się w jakieś interesujące miejsce. Często okres przerwy wakacyjnej zbiega się z urlopem ich rodziców, dzięki czemu mogą oni razem wypoczywać i spędzać ze sobą czas. Niektórzy jednak nie mogą pozwolić sobie na przerwę od pracy i zorganizowanie dzieciom wakacji na własną rękę.

Ośrodki kolonijne w Mikoszewie

mikoszewo ośrodek kolonijnyDla dzieci i młodzieży, którzy nie mają szansy jechać z rodzicami na wakacje, organizuje się kolonie i obozy. Turnusy trwają zazwyczaj 2-3 tygodnie, a nasze pociechy mogą w tym czasie przeżyć wiele niezwykłych przygód i poznać nowych przyjaciół. Kolonie organizowane są zazwyczaj w miejscach atrakcyjnych turystycznie, jak na przykład polskie wybrzeże czy góry. Wiele nadmorskich miejscowości to znane kurorty turystyczne, w których często odbywają się kolonie dla dzieci. Przykładowo, w miasteczkach takich jak Mikoszewo ośrodek kolonijny jest spotykany niemal na każdej ulicy. Przyjeżdżają tam dzieci z całej Polski, by spędzić wspaniałe wakacje nad morzem. W ośrodkach kolonijnych zajmują zazwyczaj pokoje dwu- i trzyosobowe, by lepiej poznać się z rówieśnikami. Kolonie nad morzem to wspaniała okazja do opalania się na rozgrzanym piasku i kąpieli w chłodnych falach. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwają wykwalifikowani opiekunowie i wychowawcy kolonijni, a także ratownicy, którzy pilnują, by nikt nie wypływał na głębiny. W Mikoszewie uczestnicy kolonii mogą też zobaczyć stada fok, a także podziwiać starodawną architekturę. Warto również zorganizować rejs po Wiśle, gdyż miejscowość ta leży blisko jej ujścia do Bałtyku. Gdy pogoda  nie dopisze, dzieci mają mnóstwo zajęć w ośrodkach kolonijnych. Mogą rysować, kolorować, organizować teatr i brać udział w quizie wiedzy o Bałtyku. Z pewnością podczas takich wakacji nie można się nudzić. Ośrodek zapewnia wszystkim uczestnikom kolonii smaczne i pożywne posiłki oraz udostępnia sale zabaw. Dzieci będą miło wspominać wakacje w Mikoszewie, pełne przygód, odkrywania świata i nawiązywania nowych przyjaźni, które nierzadko trwają latami.

Wypoczynek nad morzem to wspaniały sposób na spędzenie wakacji. Wiele dzieci udaje się tam razem z rodzicami, a dla tych, które nie mogą sobie na to pozwolić, organizowane są wyjazdy kolonijne. Mikoszewo jest nadmorską miejscowością, w której bardzo często odbywają się kolonie. Ich uczestnicy mogą wypoczywać nad brzegiem morza, budować zamki z piasku, poznawać historię i geografię regionu oraz bawić się z rówieśnikami.