Dźwięki generowane przez tybetańskie gongi są rodzajem medycyny energetycznej, która promuje leczenie od zaburzeń stresu, bólu, depresji i większości form dyskomfortu. Procesy uzdrawiania są inicjowane poprzez formowanie fal mózgowych w celu synchronizacji z idealnym rezonansem misek. Unikalne dźwięki tworzą idealny stan do głębokiej medytacji, kreatywnego myślenia i intuicyjnych komunikatów.

Jakie fale dźwiękowe emitują misy tybetańskie

gongi i misy tybetańskieCzyste fale dźwiękowe, które rozbrzmiewają z tybetańskich gongów, budzą naszą zdolność słyszenia nie tylko uszami. Odczuwamy dźwięk Tybetańskich mis tak bardzo, jak przyjmujemy go naszymi uszami. Tybetańskie misy śpiewające były używane od wieków w celach leczniczych i medytacyjnych. Tworzą szereg dźwięków, aby  przywrócić normalne częstotliwości wibracji chorych i nieharmonijnych części ciała, umysłu i duszy. Jeśli przyjmiemy, że dźwięk jest wibracją i wiemy, że wibracja dotyka każdej części naszego fizycznego bytu, wówczas rozumiemy, że dźwięk jest słyszalny nie tylko przez nasze uszy, ale przez każdą komórkę w naszym ciele. Jednym z powodów, dla  których dźwięk leczy się na poziomie fizycznym, jest to, że tak głęboko dotyka i przekształca nas na płaszczyźnie emocjonalnej i duchowej. Dźwięk może przywrócić równowagę na każdym poziomie funkcjonowania fizjologicznego i może odgrywać pozytywną rolę w leczeniu praktycznie każdego zaburzenia medycznego. Eksperci w dziedzinie uzdrawiania za pomocą dźwięku, twierdzą, że gongi i misy tybetańskie nie tylko wpływają na uzdrowienie fizyczne, ale mają także daleko idące konsekwencje na poziomie emocjonalnym i duchowym. Jest to proces regeneracyjny połączony z przebudzeniem duchowym, który może mieć głębokie konsekwencje dla chorób, chorób i wszystkich aspektów naszego  życia.  W rzeczywistości główne placówki medyczne dodały programy łączące ciało, umysł i ducha z leczeniem raka. Centra profilaktyki raka wykorzystują dźwięk jako istotną część procesu gojenia u pacjentów ze zdumiewającymi wynikami.  Istnieją lekarze, którzy od wielu lat używają dźwięku, w tym mis tybetańskich i śpiewów w pracy z chorymi na raka.

Twierdzą, że  dźwięk z tybetańskich gongów, a także intonowanie są chemicznie metabolizowane w „endogenne opiaty”, które działają na ciało  jako wewnętrzne środki przeciwbólowe i środki lecznicze. Dźwięk z mis tybetańskich  zachęca mózg do przejścia na częstotliwości fal mózgowych Theta, które wywołują  głębokie medytacyjne i spokojne stany, jasność umysłu i intuicję. Wibracje dźwiękowe wpływają na nasz układ nerwowy,  angażując nasz odruch relaksacyjny i hamując stres lub reakcję na ból.