Na naszym magazynie niedawno powstał pewien problem. Skończyła się nam powierzchnia magazynowa i nie do końca wiedzieliśmy, dlaczego. Z obliczeń wynikało, że powinno zostać dostatecznie dużo miejsca jeszcze na kilka palet. Postanowiliśmy zbadać tę sprawę. Okazało się, że część teoretycznie wolnego miejsca zajmują deski ze zniszczonych palet. Posprzątaliśmy bałagan, jednocześnie myśląc o zakupie trwalszych, drewnianych palet.

Dlaczego warto przemyśleć zakup wytrzymałych palet drewnianych

wytrzymałe palety drewnianePosiadając wolne środki, zdecydowaliśmy udać się do szefa z prośbą o nowy zakup mogący usprawnić pracę w firmie. Wytrzymałe palety drewniane były rzeczą, której stanowczo potrzebowaliśmy do dalszego funkcjonowania w zdrowym trybie. Dotychczasowe deski zbyt łatwo uginały się, a w końcu łamały pod ciężarem gabarytowych przesyłek, które słaliśmy do klientów. Oprócz tego część z nich psuła się już na magazynie. Szef posłuchał naszej prośby i, po konsultacji z firmą, która zapewniała nam palety, zamówił najnowszy model. Powiedział nam, że to powinno rozwiązać nasze problemy. Po tygodniu mieliśmy już kilkadziesiąt nowych sztuk palet. Rzeczywiście, okazały się bardzo wytrzymałe. Dla porównania szef wszedł na jedną z nich i podskoczył. Drewno nawet się nie ugięło. Tymczasem stare modele łamały się czasem nawet po nadepnięciu na nie. Zadowoleni, przystąpiliśmy do dalszej pracy. Kierownik magazynu powiedział nam później, że przez cały czas robiliśmy jeden podstawowy błąd. Składowaliśmy ciężkie przedmioty na paletach do tego nieprzeznaczonych. Wina nie leżała jednak po naszej stronie – producent palet źle oznaczył te, które do nas przyszły. Zaalarmowaliśmy szefa, który złożył stosowną reklamację. Okazało się, że pracownik firmy produkującej palety pomylił oznaczenia. Dostaliśmy rekompensatę – wytrzymałe palety drewniane, kolejne kilkadziesiąt sztuk. Tak zaopatrzeni, mogliśmy kontynuować naszą pracę w spokoju, a problem składowanych desek zniknął wraz z ich sprzątnięciem. Naraz ustały też reklamacje o zniszczonym towarze zapewnianym przez nas.

Jeżeli również pracujecie na magazynie i dostrzegacie podobny problem z miejscem, warto przyjrzeć się paletom, które posiadacie. Możliwe, że wystąpiła ta sama sytuacja, co u nas. W takim wypadku należy składać reklamację, gdyż w takim wypadku waszej firmie należy się rekompensata. Dobrej jakości palety można wykorzystywać wielokrotnie zarówno do przesyłek gabarytowych, jak i wewnątrz firmy, do magazynowania przeróżnych przedmiotów. A wiadomo, że wytrzymała paleta jest lepsza od tej mniej wytrzymałej.