Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy wykonany remont wiąże się z dużym nieporządkiem czy bałaganem. Szczególnie tyczy się to takich prac remontowych, jak wykucie otworu okiennego czy drzwiowego, czy zmiany położenia ścian w domu. W takich przypadkach konieczne jest poradzenie sobie z dużą ilością gruzu, pozostającego po pracach remontowych.

Kto odbiera gruz pozostający po remoncie?

polecany odbiór gruzu z krakowaKażdy zdaje sobie sprawę z tego, że każda praca budowlana czy remontowa pozostawia po sobie spory bałagan. Dlatego też, jeszcze przed rozpoczęciem remontu, warto znaleźć firmę, która odbierze od nas lub uprzątnie odpadki po-remontowe. Zazwyczaj po remoncie pozastawiane są tego rodzaju śmieci jak gruz, folie plastikowe, fragmenty styropianu, czy tez kawałki drewna. Warto tu podkreślić, że odpady pozostające po remoncie, nie mogą być utylizowane w taki sam sposób jak typowe odpady wytwarzane przez gospodarstwa domowe. Szczególnie tyczy się to odpadów takiego typu jak gruz, z którym nie poradzimy sobie bez profesjonalnej pomocy. Dlatego bardzo ważne jest aby znaleźć taką firmę, która wykona dla nas polecany odbiór gruzu z Krakowa i okolic. Firm tego typu jest bardzo dużo, więc warto wiedzieć jak znaleźć odpowiednią. Przede wszystkim, firma którą wybierzemy, oprócz odbioru gruzu, powinna dostarczać nam na plac budowy specjalny kontener, w którym tymczasowo będziemy mogli gromadzić gruz z placu budowy. Po zapełnieniu kontenera, firma ta przyjedzie odebrać go wraz ze zgromadzonym gruzem, biorąc na siebie również kwestię właściwej utylizacji tego typu odpadów. W razie potrzeby, gdy jeden kontener okaże się niewystarczający, firma taka powinna dostarczyć nam kolejny, w cenie całej usługi. Firma  powinna być wyposażona również w odpowiedni ciężki sprzęt, umożliwiający załadunek bardzo ciężkiego kontenera z gruzem na samochód ciężarowy i jego wywiezienie. Warto tutaj podkreślić, ze właściwe uprzątniecie miejsca budowy jest prawnie określonym obowiązkiem firmy czy osoby zlecającej remont. Dlatego też problem tyczy się zarówno osób prywatnych, jak i profesjonalnych firm remontowych. Jeżeli chodzi o cenę usługi wywiezienia gruzu, to będzie ona zależna przede wszystkim od ilości gruzu i od tego czy zdecydujemy się również na wynajęcie kontenera.

Chcąc właściwie przygotować się do przeprowadzenia remontu zazwyczaj koncentrujemy się na zakupie materiałów budowlanych czy wynajęciu ekipy remontowej. Równie ważne jest jednak zaplanowanie, w jaki sposób poradzimy sobie z odpadami po remoncie. Szczególnie tycz się to gruzu, którego wywiezienie powinniśmy zlecić profesjonalnej firmie.