Przeprowadzając się na Podhale wiedziałam, że będę musiała zrobić coś z mieszkaniem, które zostało w Krakowie. Mieszkałam tam przez wiele, wiele lat i szkoda by się kurzyło i nie było z tego żadnego pożytku. Warto było więc je komuś wynająć, aby mieć z tego jakieś pieniądze. Jestem chętna na wszelkie propozycje, ale nie myślałam, że pośredniczka biura nieruchomości będzie aż tak bardzo nastawiona na to, ażeby wynajmować mieszkania pracownikom z Ukrainy.

Czy warto wynająć mieszkanie pracownikom z Ukrainy?

mieszkania pracownicze krakówNie spodziewałam się, że padnie z jej strony taka propozycja. Myślałam, ażeby wynająć moje mieszkanie jakiejś porządnej rodzinie lub też studentom, który będą studiować w Krakowie. Pośredniczka powiedziała jednak, że teraz najbardziej opłacają się mieszkania pracownicze Kraków ma tak wiele firm, które poszukują mieszkań dla swoich pracowników. Są to z reguły osoby z Ukrainy. Nie byłam do końca przekonana, jednak mogłam się wczuć w sytuację takiego pracownika, który chce zarobić. Zapewne doceni on bardziej takie mieszkanie pracownicze, niż niejeden student, który będzie imprezował i nie daj boże coś jeszcze zniszczy. Musiałam przespać z tym, ażeby podjąć decyzję. I spać nie mogłam przez cała noc. Chciałam jak najszybciej mieć załatwioną tę sprawę z mieszkaniem, więc z samego rana zadzwoniłam do pośredniczki i powiedziałam, że zgadzam się, aby moje mieszkanie przeznaczyć dla pracowników z Ukrainy. Zapewne wiele osób by się tam zmieściło, ponieważ posiadam cztery pokoje, a mieszkanie pracownicze łącznie ma sześćdziesiąt osiem metrów kwadratowych. Za wynajem też dostanę sporo pieniędzy od firmy, która zatrudnia takich pracowników z zagranicy. Pośredniczka nieruchomości wszystkim się zajęła, dlatego też w ciągu tygodnia znalazła odpowiednie osoby, które z chęcią wynajęłyby moje mieszkanie. Cieszyłam się, że tak szybko udało jej się poszukać. Okazało się, że są to pracownicy z Ukrainy, którzy nie mieli gdzie mieszkać, a pracowali w Krakowie w firmie produkującej elementy aluminiowe. Chcieli na stałe osiedlić się w Polsce, więc mieszkanie moje będzie wynajmowane przez dłuższy okres.

Nie żałuję, że moje mieszkanie zostało przekształcone na mieszkanie pracownicze. Pośredniczka nieruchomości miała rację co do tego, że warto było dać szansę Ukraińcom. Jak widać słusznie, bo kiedy jestem w Krakowie, to ich odwiedzam i widzę, że dbają o mieszkanie. Ciesze się z tego, że mam za to trochę pieniędzy, które się przydają. mam nadzieję, że pracownikom z Ukrainy też się tu dobrze mieszka.