Kiedy zamierzasz udać się z dzieckiem do fotografa, warto zaproponować wspólne wyjście również partnerowi i pozostałym maluchom. Chociaż niełatwo bywa z opanowaniem większej ilości modeli, którzy muszą ładnie wyglądać i być czystymi. Wspólną sesję warto zaplanować nawet jeśli pakiety odgórnie ustalone przez fotografa nie obejmują zdjęć z innymi członkami rodziny. Zazwyczaj fotograf jest elastyczny i z łatwością wynegocjujesz z nim możliwość wykonania kilku rodzinnych fotek, które zasilą domową galerię zdjęć.

Sesja rodzinna, czyli dwie pieczenie…

sesje rodzinne śląskKażda szczególna sytuacja w życiu rodzinnym jest doskonałą okazją do wykonania wspólnego, rodzinnego zdjęcia. Pojawienie się nowego członka rodziny, jego chrzest, pierwsze urodziny, komunia, kolejna ciąża… Są to okazje, które wymagają specjalnej sesji u fotografa. I chociaż popularne studia fotograficzne nęcą przytulnymi scenografiami, to warto zaprosić fotografa w plener. Znacznie ciekawszą opcją są sesje rodzinne śląsk oferuje do nich przecudne plenery, więc grzechem byłoby zamykać się w studio. A jeśli plener, to doskonałą opcją jest zaproszenie na ten wspólny spacer również pozostałych członków rodziny, aby powstał aktualny, rodzinny portret w dobrej jakości. Zazwyczaj fotograf nie ma nic przeciwko i chętnie modyfikuje ofertę, jaką kieruje do przyszłych rodziców, czy rodziny 2+1. Najczęściej po prostu umawiacie się na dopłatę do kolejnych ujęć. W zależności od okazji i ustaleń mogą to być 2-3 ujęcia całej rodzinki, lub opłacacie pełną sesję rodzinną, a dopłata jest za 5-10 ujęć noworodka czy jubilata. Dzięki takiemu połączeniu macie zarówno zdjęcia rodzinne, jak i piękne portrety, które można wykorzystać do wydrukowania zaproszeń albo pamiątek wręczanych dziadkom. Wszak kalendarze ze zdjęciami wnuków to obecnie najmodniejszy prezent z okazji dni babci i dziadka. Natomiast w wielu rodzinach wraca moda na rozbudowane galerie ze zdjęciami dzieci oprawionymi w ramki.

Samodzielne sesje rodzinne są natomiast fantastycznym prezentem dla nieco dalszych członków rodziny jak dziadkowie czy rodzice chrzestni małych modeli. Ale fotografia rodzinna to także doskonała okazja aby uwieczniać na bieżąco zmiany, jakie dokonują się w ciągu roku, jak bardzo zmieniły się dzieci lub jak wiele schudła mama. Dlatego, jeśli nie chcecie czekać na specjalną okazję, to najlepiej w listopadzie wybrać się na rodzinną sesję świąteczną. Jest to doskonały moment na podsumowania, więc i zdjęcia wykonane w tym okresie będą miały specjalną moc.