Miałem zaufanie do pracowników, których zatrudniamy w firmie, więc powiedziałem sobie, że nie będę się wtrącał w przypadku nowych rzeczy, w których możemy zainwestować. Mój dział księgowy bardzo często powtarzał, że nie pracujemy na odpowiednich programach, tak więc faktycznie wystawianie dokumentów oraz ich obieg jest bardzo mocno wydłużony przez to wszystko. 

Tani i porządny program do obsługi faktur

program do faktur jpkJa na przykład miałem upatrzony program do faktur i z niego korzystałem przez ostatnie kilka lat, ale faktycznie jak teraz na to patrzę to widzę, że jednak taki program do faktur nie jest najbardziej intuicyjny. Ja z niego korzystałem i tym samym moi pracownicy odpowiedzialni między innymi za księgowość, bo tak sobie to wszystko ustaliłem na początku prowadzenia działalności. Jednak kiedy zatrudniłem jeszcze jednego pracownika z charyzmą i pewnością siebie i ten powiedział mi, że pracujemy jednak na przestarzałych programach to stwierdziłem że jednak niestety może mieć rację. Programy Jpk to narzędzia do pracy, które są faktycznie bardzo przydatne. Nie wiedziałem, że takie istnieją, bo nigdy nawet ich nie szukałem. Pamiętam jak kilka lat temu po prostu znalazłem pierwszy z brzegu program do wystawiania faktur i to wydawało mi się bardzo proste. Bowiem jeśli chodzi o program do faktur Jpk to jest on jak najbardziej potrzebny. Fakt faktem o produktach Jpk trochę zaczynałem się ostatnimi czasy dowiadywać i faktycznie muszę powiedzieć, że dobrze to wygląda. Program do faktur Jpk jest bardzo przydatny. Kiedy ten charyzmatyczny młodzieniec, którego zatrudniłem zaczął mi pokazywać wszystkie najważniejsze zalety to dowiedziałem się, że naprawdę taki program to podstawa. Może i nie mówię tutaj tylko i wyłącznie w swoim imieniu, ale naprawdę każdy z pracowników, który miał coś wspólnego z księgowością faktycznie bardzo się ucieszył jak dowiedział się, że program do faktur będziemy wymieniać na nowy. Firma, z której zamierzaliśmy skorzystać nawet chciała się z nami spotkać, ale szczerze mówiąc nie widzieliśmy sensu.

Woleliśmy takie spotkanie odbyć przez internet, dzięki czemu faktycznie uda nam się bez problemów dowiedzieć o podstawowych rzeczach. Widzieliśmy, że licencja na program do faktur Jpk sprzedawana jest w różnych pakietach i abonamentach. Każdy z nich oczywiście różnił się cenowo, więc tak naprawdę chciałem to wszystko bardzo dobrze ogarnąć. Jako szef w firmie musiałem mieć nad takimi sprawami kontrolę. W końcu od tego zależy czy firma będzie dobrze funkcjonować.