W ostatnim czasie styl retro cieszy się prawdziwym uznaniem oraz popularnością. Coraz więcej osób decyduje się urządzić wnętrze swojego domu lub mieszkania właśnie w takim stylu. Nie jest to aktualnie bardzo trudne – jest wiele inspiracji, które można wyszukać na portalach związanych z wystrojem wnętrza, na instagramie czy w innych mediach społecznościowych. Pomysłów jest naprawdę wiele i można je z powodzeniem wprowadzić do praktycznie każdego pomieszczenia w domu, również łazienki.

Ścienne baterie natryskowe retro do eleganckich łazienek

ścienna bateria natryskowa retroUrządzanie mieszkania w określonym stylu nie oznacza od razu, że trzeba wszystkie elementy wystroju dopasować do konwencji. Czasami doskonałym rozwiązaniem jest postawienie na kilka charakterystycznych elementów – dzięki temu pomieszczenie prezentować będzie się bardzo oryginalnie oraz gustownie. Łazienka to doskonały przykład tego, w jaki sposób za pomocą kilku dodatków wprowadzić do domu czy mieszkania styl retro. Świetnie w tym celu sprawdzi się między innymi ścienna bateria natryskowa retro, która nadaje charakteru oraz prezentuje się niepowtarzalnie. Wybór tego rodzaju armatury jest naprawdę bardzo szeroki i z pewnością każda zainteresowana osoba znajdzie coś dla siebie. Warto dokładnie przeszukać ofertę sklepów stacjonarnych i internetowych, aby znaleźć coś co wpisuje się w gust oraz preferencje. Ścienna bateria jest bardzo wygodna, ponieważ umożliwia swobodne ustawienie strumienia wody (co jest korzystne w szczególności dla osób wysokich korzystających z prysznica czy brodzika). Warto pamiętać, że aby utrzymać baterię natryskową w doskonałym stanie mimo upływu czasu warto ją regularnie czyścić za pomocą przeznaczonych do tego celu środków czyszczących oraz ściereczek wykonanych z delikatnych materiałów (tak, aby nie porysować elementów). Zagrożeniem dla żywotności baterii natryskowych jest przede wszystkim osad z mydła czy żeli pod prysznic oraz twarda woda, która jest przyczyną osadzania się kamienia (zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz). Rozwiązaniem tego problemu mogą być różnego rodzaju filtry, które pozwalają polepszyć jakość wody.

Styl retro daje bardzo szerokie możliwości urządzania wnętrza. Inspiracją do wyszukiwania pasujących dodatków czy elementów mogą być co prawda czasopisma branżowe i gazety związane z wystrojem wnętrza, ale przede wszystkim własna kreatywność oraz wyczucie. Łazienka powinna charakteryzować się przede wszystkim funkcjonalnością, a dopiero na drugim miejscu jest jej nienaganny i dopracowany wygląd.