Normy bezpieczeństwa dotyczące kodeksu ruchu samochodowego i bezpieczeństwa jasno określają, jak mają być przewożeni nasi czworonożni pupile. Za nieprawidłowe przewożenie zwierząt może grozić kierowcy mandat. Dlatego też trzeba stosować się do przepisów i transportować zwierzęta zabezpieczając je w razie wypadku. Jednym z akcesoriów, w które trzeba się wyposażyć, jest fotelik samochodowy dla psa i specjalne szelki.

Fotelik samochodowy dla psa a bezpieczeństwo

fotelik samochodowy dla małego psaNormy bezpieczeństwa odnośnie przewożenia zwierząt są określone jasno, chociażby dlatego, że nasi pupile muszą także być bezpieczne podczas podróży. Umieszczając psa luzem na tyle samochodu, narażamy jego bezpieczeństwo w przypadku wypadków komunikacyjnych. Dlatego też każdy właściciel psa musi się wyposażyć w specjalne posłanko dla czworonoga, które posiada zapięcie, które wpina się do zapinek na pasy w aucie. Oprócz tego pies musi być zabezpieczony specjalnymi szelkami, których końce również posiadają specjalne zapięcia. Posłanko samochodowe łatwiej jest wybrać właścicielom psa, który jest reprezentantem małej rasy psów. Idealny fotelik samochodowy dla małego psa nie zajmuje za dużo miejsca, w związku z czym łatwo się go mieści na fotelu auta. Taki foteli posiada także dość szerokie obudowane ściany, dzięki czemu mamy pewność, że nasz piesek nie ucierpi zsuwając się z posłanka podczas ostrego hamowania. Fotelik samochodowy można zakupić w sklepach zoologicznych i innych sklepach, oferujących akcesoria dla psów. Dostępnych jest wiele fotelików o różnym designie –  nie musimy się ograniczać przy wyborze i możemy wybrać estetyczny wzór fotelika, który będzie pasował do pokrowców w aucie. Do wyboru są nawet takie foteliki i posłanka, które są wykonane ze skóry czy ekoskóry. Takie materiał zapewnia większą odporność mechaniczną na ścieranie, a także na drapanie. Czasami odbywamy podróże, które mogą trwać nawet wiele godzin. Wybierajmy więc psie foteliki, które są wygodne, tak by nasz przyjaciel chciał leżeć w swoim posłanku, i nie chciał się z niego wydostawać. Warto więc zwrócić uwagę by wnętrze fotelika było wypełnione miękkim materacem lub dużą ilością wypełniacza, tak by zapewnić psu komfort.

W trosce o bezpieczeństwo naszego czworonożnego przyjaciela zabezpieczmy jego siedzisko podczas podróży samochodem i kupmy specjalny fotelik dla psa i szelki. Fotelik musi być trwały, to znaczy odporny na wszelkie rozdrapywanie, ale także wygodny, by pies trzymał się jednego miejsca w samochodzie. Wtedy mamy pewność, że możemy wyruszyć w bezpieczną drogę.