Wybór idealnego nawozu jest trudny, jednak czasami trzeba go zastosować, ponieważ poprzez wyjałowienie gleby roślina potrzebuje składników odżywczych, zwłaszcza gdy dopiero zaczyna kwitnąć. Nawóz może pomóc w stworzeniu zdrowej, kwitnącej rośliny. W tym przypadku wiedza na temat rozwoju konopi indyjskich jest kluczem, więc warto zapoznać się z poniższym tematem dotyczącym tego, jak wybrać idealny nawóz na kwitnienie tychże roślin.

Jakich nawozów potrzebują rośliny marihuany?

nawozy na kwitnienieJeśli myślimy o nawozach na kwitnienie, musimy najpierw wybrać jedną rzecz: domowe składniki odżywcze czy gotowe, profesjonalne produkty? Oczywiście zawsze można wytwarzać własne składniki odżywcze za pomocą preferowanej mieszanki, ale zwykle o wiele łatwiej jest kupić gotowe składniki odżywcze. Pamiętać warto, że rośliny marihuany mają szeroki asortyment potrzeb. Profesjonalne mieszanki mogą zapobiec popełnieniu nieprzewidzianych błędów w reakcjach chemicznych, które mogą się zdarzyć, jeśli przypadkowo wymieszamy składniki odżywcze w niewłaściwy sposób. Nie trzeba też martwić się o to, czym karmić roślinę i jakie są niezbędne proporcje. jest to szczególnie pomocne dla początkujących. Zdrowe rośliny marihuany wymagają trzech pierwiastków dla jędrnych korzeni i żywych kwiatów o wysokich plonach. Potrzebują azotu, fosforu i potasu. Pierwiastki te w dobrych proporcjach posiadają nawozy na kwitnienie. Azot jest ważny dla wzrostu liści, a fosfor wspomaga wzrost pąków. Gleby do sadzenia są już zmieszane z tymi trzema pierwiastkami, co pomoże roślinie się rozwijać do trzech tygodni. Ale gdy rośliny rosną, będą potrzebować dodatkowych składników odżywczych, o czym warto pamiętać. Gdy roślina zacznie rozwijać liście, należy zapewnić jej równowagę fosforu, potasu i azotu. Jeśli uprawiamy konopie w pomieszczeniu, trzeba rozcieńczyć nawóz, ponieważ rośliny marihuany, które są hodowane w pomieszczeniach, nie radzą sobie dobrze z dawkami o pełnej sile, co może powodować opadanie liści z powodu szoku.

Rośliny marihuany potrzebują składników odżywczych do rozwoju. W wielu przypadkach rośliny mogą wchłonąć te składniki odżywcze z ziemi, jednak w innych scenariuszach hodowcy muszą uzupełniać te składniki odżywcze poprzez stosowanie nawozów na kwitnienie. Dlatego umiejętność prawidłowego wykorzystania składników odżywczych może być integralną częścią wzrostu roślin konopi indyjskich. Wiele rzeczy może do pewnego stopnia działać jako nawóz, ale często najłatwiej jest kupić zapakowane nawozy w lokalnym sklepie.