Podczas gdy tarcza szlifierska jest twardym materiałem kompozytowym, tarcza skrzydełkowa w zasadzie zachodzi na prostokąty papieru ściernego. Zadziory wyglądają źle i mogą być ostre – z łatwością przecinają niechronione ręce. Tarcza klapowa doskonale nadaje się do czyszczenia zadziorów i połysku żłobienia metalu.

Wskazówki dla korzystających z tarcz do szlifowania

trwała tarcza do szlifowania metaluZazwyczaj usuwamy te zadrapania za pomocą tarczy klapowej (poniżej) na dotkniętych obszarach, aż metal będzie gładki i błyszczący. Standardowe ściernice idealnie nadają się do szybkiego usuwania metalu za pomocą szlifierki kątowej. Grubość 1/4 „jest standardem dla większości ściernic. Standardowa ściernica polega na szybkim usuwaniu metalu. Odstępy lub struktura, od 1 (najgęstsza) do 17 (najmniej gęsta). Gęstość to stosunek spoiwa i ścierniwa do przestrzeni powietrznej. Mniej gęsta trwała tarcza do szlifowania metalu tnie swobodnie i ma duży wpływ na wykończenie powierzchni. Jest również w stanie wykonać głębsze lub szersze cięcie przy mniejszej ilości płynu chłodzącego, ponieważ odstęp wiórów na kole jest większy. Używasz tylko krawędzi koła, a nie tylnej lub przedniej powierzchni. W rzeczywistości użycie jednej z powierzchni osłabi koło odcinające, ponieważ są one tak cienkie, a włókna, które utrzymują koło razem, są tak odsłonięte. Wyższe liczby (takie jak 70, 100 i 180) to drobnoziarniste koła. Nadają się do nadawania drobnych wykończeń, do małych obszarów kontaktu oraz do stosowania z twardymi, kruchymi materiałami. Ściernice są znacznie cieńsze niż standardowe ściernice. Zazwyczaj używasz czegoś o grubości 1/8 ”lub 0,045”. Ma grubość od 1/2 do 1/4 grubości jak ściernica 1/4 „. Ze względu na ich cienkość i fakt, że tną tylko na krawędzi, mogą ciąć metal bardzo szybko. Podobnie jak papier ścierny, niższe liczby (jak 40) są gruboziarniste i szybciej usuwają materiał. Ostrzegamy, że im niższy piasek, tym większe, gorętsze i bardziej bolesne iskry. Koła te są zwykle nazywane ich charakterystycznymi kształtami, jak w kołach cylindrowych, miseczkowych i talerzowych. Czasami połączone sekcje ścierne o różnych kształtach są montowane w celu utworzenia ciągłej lub przerywanej bocznej ściernicy. Koła z powierzchniami tnącymi po bokach są często używane do szlifowania zębów narzędzi tnących i innych trudno dostępnych powierzchni. Tlenek glinu jest najczęstszym materiałem ściernym stosowanym w ściernicach.

Zwykle jest to materiał ścierny wybrany do szlifowania stali węglowej, stali stopowej, stali szybkotnącej, wyżarzanego żeliwa ciągliwego, kutego żelaza oraz brązów i podobnych metali. Istnieje wiele różnych rodzajów materiałów ściernych z tlenku glinu, każdy specjalnie wykonany i zmieszany do określonych rodzajów prac szlifierskich. Każdy rodzaj ścierniwa ma swoje własne oznaczenie – zwykle kombinację litery i cyfry. Procenty ziarna i wiązania oraz ich odstępy w kole determinują budowę koła.