Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż każdy gość, który już dostaje klucze do swojego pokoju, a następnie go otwiera zawsze kieruje swój wzrok w stronę łóżka. Jesteśmy zmęczeni, więc zawsze chcemy jak najszybciej wziąć kąpiel i położyć się do łóżka. Pierwsze na co zawsze zwracamy uwagę to czystość pościeli i prześcieradeł, które zawsze muszą być wyprane, czyste i dobrze wyprasowane. Nie ma bowiem nic gorszego, jak brudna pościel w hotelowym pokoju.

Producenci stawiają na jakość hotelowych prześcieradeł

prześcieradła hoteloweW pewnym sensie prześcieradła hotelowe są wyznacznikiem czystości panującej w hotelu. Gdy hotelowy gość zobaczy pożółkłe i poszarpane prześcieradło w swoim hotelowym łóżku od razu zwróci na to uwagę recepcjonistce, prosząc jednocześnie o jego wymianę. Nie ma bowiem gorszego widoku niż zaniedbana pościel w pokoju. Takiego hotelu żaden z nas nie poleci swoim znajomym, a wręcz odradzi im nocleg w takim miejscu. Przez hotele w ciągu roku przewijają się setki, a nawet tysiące turystów. Z tego też powodu pościel zawsze jest prana po kilkadziesiąt razy w ciągu roku, by była czysta i biała, jeśli akurat hotel postawi na białe tekstylia hotelowe. Właściciele hoteli zawsze muszą zamawiać prześcieradła, które wykonane są z materiałów o najwyższej jakości, takich jak bawełna lub bawełna połączona z satyną. Materiały te są bardzo wytrzymałe i odporne na mechaniczne pranie i czyszczenie. Materiał nie może żółknąć ani się rozrywać podczas suszenia prania. Żadne prześcieradło nie może być postrzępione, gdyż nie będzie wyglądało estetycznie. W wielogwiazdkowych hotelach, w których nocleg nie należy do najtańszych wszystkie kołdry, poduszki i prześcieradła nie mogą być postrzępione. Nawet, gdy prowadzimy mały hotel, również musimy wybrać tekstylia o najwyższej jakości, która gwarantuje ich wytrzymałość. Pościel, która postrzępi się po kilku praniach nie nadaje się do hotelu, a jej zakup to strata pieniędzy. Warto więc zainwestować w droższe, ale o wiele wytrzymalsze prześcieradła, które będą długo służyć hotelowym gościom oraz zawsze zrobią na nich dobre wrażenie.

By hotelowi goście do nas powracali oraz polecali hotel swoim znajomym, wszystkie pokoje muszą być uprzątnięte i mieć czystą pościel. Nie ma bowiem gorszego widoku niż poplamione, czy źle uprane prześcieradła. Z tego też powodu zawsze powinno się kupować prześcieradła z materiałów o najwyższej jakości, które są bardzo wytrzymałe, łatwo się czyszczą, a także nie są poszarpane, czy porozrywane z uwagi na ich częste pranie, suszenie i prasowanie.