Przez hotele każdego roku przewijają się setki turystów. Każdy z nich oczekuje usług świadczonych na najwyższym poziomie, zwłaszcza że noclegi w hotelach bywają drogie. Wizytówką każdego hotelu zawsze jest jego pościel. Gdy zmęczony turysta otwiera drzwi od hotelowego pokoju, jego wzrok zawsze kieruje się w stronę łóżka i pościeli, która się na nim znajduje, i która zawsze musi być czysta, świeża i dobrze wyprasowana. Pozostałe tekstylia hotelowe również muszą być czyste i uprane.

Hotele stawiają na profesjonalne pranie pościeli

pranie pościeli hotelowejNie ulega najmniejszej wątpliwości, iż każdy hotelowy gość chce mieć czystą i dobrze uprasowaną pościel. Z tego też powodu pranie pościeli hotelowej zawsze powinno być wykonywane w specjalnych pralniach, które w usługę prania mają wkalkulowaną również cenę wymaglowania pościeli, by można było łatwo ją uprasować. Hotelowa pościel musi być wytrzymała i szyta z materiałów o najwyższej jakości, gdyż każdego roku prana jest po kilkadziesiąt razy. Pranie zawsze odbywa się w wysokich temperaturach i używa się do niego silne środki piorące, które nie mogą wywoływać alergii oraz muszą być bezpieczne dla środowiska. Gdy turysta otworzy swój pokój i zastanie w nim brudną, czy postrzępioną pościel, nigdy już nie powróci do tego hotelu oraz wystawi mu negatywną opinię na forum internetowym, które przeglądają inni turyści, którzy zastanawiają się nad wyborem hotelu, w którym będą nocować. Pognieciona i niedoprasowana pościel, czy postrzępione ręczniki nigdy nie robią dobrego wrażenia, a taki hotel nie będzie polecony innym gościom, co jest bardzo ważne, gdyż branża hotelarska bardzo szybko się rozwija, a na rynku panuje duża konkurencja. Każdy właściciel hotelu zawsze powinien mieć zawartą umowę z pralnią, która również magluje pościel. Dzięki temu na łóżku zawsze powinna być położona pościel, która jest świeża i dobrze wyprasowana. Czyste i miękkie powinny być też wszystkie wiszące w łazienkach ręczniki oraz szlafroki. Widok zadbanego pokoju zachęca do powrotu do hotelu oraz polecenia go swoim znajomym.

Wszyscy właściciele hoteli muszą pamiętać o utrzymywaniu czystości w pokojach. Goście bardzo dużą wagę zawsze przykładają do czystości pościeli oraz hotelowych ręczników. Z tego też względu pranie hotelowej pościeli zawsze powinno być oddane w ręce profesjonalistów, którzy prowadzą pralnie stworzone na potrzeby czyszczenia hotelowych tekstyliów. Oprócz samego uprania pościel musi być też dobrze wymaglowana. Ułatwia to jej prasowanie. Wchodzący do pokoju gość zawsze musi widzieć zasłane świeżą i pachnącą pościelą, w przeciwnym wypadku nigdy nie wróci już do tego hotelu.