Przez ostatnie lata coraz więcej osób zaczęło interesować się kajakarstwo, ponieważ jest to bardzo tania forma aktywnej turystyki. Na polskim rynku powstało wiele firm, które oferują pełną organizację spływów kajakowych oraz umożliwiają wypożyczenie kajaków. Spływy kajakowe są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które uwielbiają wodę i aktywny wypoczynek na łonie natury. Organizatorzy proponują nam ustalone przez nich trasy albo możemy wybrać własną trasę, którą spłyniemy kajakiem.

Kto powinien korzystać ze spływów kajakowych?

kajaki w mazowieckimSpływy kajakowe są idealnym rozwiązaniem dla osób, które uwielbiają nocować na łonie natury, a także uwielbiają wodę i pragną zwiedzić miejsca, które niedostępne są z lądu. Spływy kajakowe organizowane przez profesjonalistów są również rozwiązaniem dla osób, które nigdy w ręku nie trzymały wiosła i chciałyby przeszkolić się w tym temacie. Zawsze podczas spływu kajakowego możemy poprosić doświadczoną osoby, która będzie kierowała całym spływem i zarządzała osobami biorącymi udział w spływie kajakowym. Bardzo chętnie wynajmuje się kajaki w mazowieckim. Kolejną bardzo ważną zaletą spływów kajakowych, które są organizowane przez profesjonalne firmy jest to, że możemy zaplanować dosłownie każdy detal. Będziemy mogli liczyć na wybór odpowiedniej trasy, a także parkingu oraz miejsca do biwakowania. Organizatorzy pomogą nam również wybrać miejsce, w którym zaprosimy wszystkich uczestników na ognisko, a także pomogą nam przewieźć nasz bagaż. Organizator spływu kajakowego będzie również dbał o pełne ubezpieczenie dla uczestników, aby na wypadek jakichkolwiek problemów zdrowotnych można było szybko wezwać odpowiednie służby ratunkowe. Spływy kajakowe organizowane są dla profesjonalistów, ale także dla amatorów, którzy będą korzystać z kajaka po raz pierwszy raz w życiu. Najczęściej cena ustalana jest od osoby, która bierze udział w spływie kajakowym, ale również możemy zorganizować spływ dla dużej grupy. Dostępne są różne warianty spływów kajakowych i najpopularniejsze są spływy weekendowe, ponieważ nie musimy wtedy brać urlopu i organizujemy spływ od piątku do niedzieli.

Dobrym rozwiązaniem są również spływy tygodniowe, ale takie spływy muszą być już zorganizowane przez profesjonalistów, ponieważ wtedy trzeba wszystko dokładnie przygotować i zaplanować wszystkie trasy wraz z wypoczynkami i noclegiem. Przedsiębiorcy również decydują się na spływy firmowe, które organizowane są dla odpowiedniej grupy osób i można je zorganizować w dowolnym terminie.