Rolety powoli stają się alternatywą dla firan i zasłon w wielu domach i mieszkaniach. Wybierają je nie tylko osoby indywidualne, ale także firmy doceniające ich funkcjonalność i estetyczny wygląd. Oprócz tego, że zwijane osłony na okna są praktyczne, cechują się także bardzo wysoką estetyką. Na rynku dostępnych jest wiele wzorów, kolorów i ciekawych form, które można dowolnie dopasowywać do wystroju wnętrza. Jednym z najnowocześniejszych rozwiązań są rolety dzień-noc, które od momentu wejścia na rynek zachwyciły szerokie grono klientów.

Roleta idealna do każdego pomieszczenia

roleta pasySłońce często potrafi dać w kość, szczególnie w okresie letnim, kiedy doskwierają nam długotrwałe upały. Wtedy korzystanie z pomieszczeń znajdujących się od południowej strony przestaje być komfortowe, ponieważ nadmiar światła zaczyna nas oślepiać. Zamiast męczyć się i szukać ucieczki w innych pomieszczeniach, warto zdecydować się na zakup rolet. Tylko jakie wybrać? W sklepach jest bardzo wiele produktów tego typu. Każda w innym kolorze, ze zdobieniami, wykorzystaniem nowoczesnej technologii i oczywiście najlepsza. Jak się okazuje, użytkownicy najbardziej polecają rolety dzień-noc. Charakteryzują się tym, że tkanina, z której są uszyte nie jest jednolita – zamiast tego na zmianę mamy grubszy materiał i ażurową siateczkę, która przepuszcza światło. W zależności od ustawienia roleta pasy będzie albo całkowicie blokować promienie słoneczne, albo tylko ograniczać ilość światła w pomieszczeniu. Dzięki temu użytkownik może wpuścić do wnętrza tylko tyle światła ile potrzebuje. To bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które doceniło szerokie grono osób. Oprócz praktyczności, rolety typu zebra są także bardzo ładne. W zależności od producenta różnią się nie tylko kolorystyką, ale również ilością i rodzajem zdobień. Wpleciona w tkaninę złota nitka, rysunku kwiatków czy inne dekoracje są dostępne w większości sklepów z żaluzjami i plisami. Dzięki temu każdy z łatwością znajdzie idealnie dopasowany model do koloru ścian, stolarki okiennej czy ustawionych w pomieszczeniu mebli.

Najważniejsze jest to, że rolety dzień-noc są łatwe w montażu i eksploatacji. Wystarczy przy użyciu kilku kołków zamocować wykonaną z tworzywa obudowę, wczepić w nią rolkę z nawiniętą tkaniną i właściwie można już używać zasłony. Wiele osób docenia rolety typu zebra także dlatego, że mogą z łatwością zasłonić okno w nocy. W ten sposób do minimum ograniczają ilość światła wpadającą do pomieszczenia z latarni ulicznych oraz innych budynków.