Kupując firanki warto zastanowić się nad tym, jak powinny one wyglądać. Styl powinniśmy dopasować do naszego wnętrza oraz do rozmiaru okna. Istotny jest również metraż, sposób ich zaczepienia, kolor a także dekoracje. W modzie nadal są firanki z tak zwaną gipiura, czyli pasmem dekoracyjnym w różnych kształtach imitujących z reguły motyw roślinny. Są one idealne tam, gdzie mamy wnętrze w stylu klasycznym, a mieszkaniec ceni sobie tradycję.

Specyfikacja firan z gipiurą

firany z gipiurąFiranki tego typu mają bardzo ładne dodatki, które wykonuje się w sposób komputerowy. Długie taśmy wzorzyste pięknie pasują do wielu firan. Takie aranżacje warto jest stosować w salonach będącymi pokojami gościnnymi, ale nie tylko, bo firany z gipiurą rewelacyjnie wyglądają także w kuchni czy w pokoju dziecięcym. Niewątpliwie są elementem, który upiększa nasze wnętrze i sprawia, że staje się o wiele bardziej estetyczne. Firanki z gipiura bardzo dobrze pasują, gdy gipiurę stosujemy również w innych dodatkach. Mogą to być wszelakie serwety lub obrusy, ale i również powłoczki na poduszki – na przykład w sypialni. To dekoracyjne wykończenie jest niezwykle mocne i trwałe. Odporne jest na wszelkie zniszczenia, aczkolwiek sam jej wygląd jest bardzo delikatny. Gipiura sama w sobie nie jest wysoka, bo dochodzi do dwudziestu pięciu centymetrów, mimo to można ją stosować w wielu miejscach. Skupiając się na firankach z gipiurą, to te polecane są jak już wspomniano do salonów. Najlepiej, ażeby były one wysokie, nawet na trzy metry w zależności od wysokości pomieszczenia. Firanki te zakłada się na całe okna stosując jeszcze dodatkowo zasłony. Stworzone są z delikatnego woalu, który dobrze się czyści podczas prania. Warto dodać, że pierzemy takie firanki na delikatnym programie w temperaturze nie wyższej, niż trzydzieści stopni Celsjusza. Sama gipiura występuje w najwyższej części firan i dopinana jest do karnisza. Niektóre firanki mają same w sobie wbudowaną już gipiurę, co jest znacznym ułatwieniem. Może ona być ku dołowi, jako wykończenie firanki.

Firanki z gipiurą są polecane każdemu, kto pragnie posiadać piękne i tradycyjne wnętrze. Gipiura będzie wówczas ciekawym elementem dekoracyjnym. Firanki tego typu można dostać w sklepach z firanami w tym przez internet, co jest bardzo polecane. Warto też wspomnieć o tym, że mimo wszystko nie są one w wygórowanej cenie i w związku z tym mają one tak wielu zwolenników. W każdym bądź razie każdy, kto je zastosuje w swoim mieszkaniu, będzie z nich naprawdę bardzo zadowolony.