Klimatyzacja, wentylacja mechaniczna, urządzenia chłodzone powietrzem – w nich wszystkich znajdziemy element, którego zadaniem jest oczyszczanie zasysanego gazu. W zależności od potrzeb musi on blokować przepływ drobnym cząstkom takim jak pył czy kurz lub nawet chronić przed rozprzestrzenianiem się bakterii. Produkcją takich separatorów zajmują się specjalistyczne firmy, które dysponują wysokiej jakości maszynami oraz miernikami, które są w stanie zweryfikować jakość wyprodukowanych elementów.

Filtry powietrza od producenta

najlepszy producent filtrów powietrzaCo w takim razie możemy znaleźć w ofercie takiego producenta? Najczęściej jego asortyment podzielony jest na kilka grup podstawowych. W zależności od dokładnego profilu działalności zakład może wytwarzać tylko filtry o danej klasie skuteczności. Najczęściej w katalogu możemy znaleźć jednak pełen przekrój separatorów. Wynika to przede wszystkim z konieczności rozszerzania swojej oferty i dopasowywania jej do potrzeb klientów. Najmniej skuteczne są filtry wstępne, których zadaniem jest zatrzymanie tylko cząstek o większej średnicy. Najczęściej są to separatory kieszeniowe wytworzone z aluminiowej lub polistyrenowej ramki, do której zamocowane są fragmenty tkaniny przypominające worek. Taką funkcję nierzadko pełnią także specjalne maty i tkaniny filtracyjne, które mają zatrzymywać większe cząstki. Oprócz tego na liniach produkcyjnych w dobrych firmach z pewnością znajdują się separatory o wysokiej skuteczności. Najlepszy producent filtrów powietrza będzie oferował szeroki wybór modeli tego typu separatorów. Jest tak, ponieważ to właśnie one wykorzystywane są w większości urządzeń oraz klimatyzacji. W zależności od modelu mogą zatrzymywać nawet 90 procent wszystkich zanieczyszczeń, dzięki czemu odzyskiwane powietrze jest bardzo dobrej jakości. Ostatnią grupą filtrów są oczywiście te, które są w stanie zatrzymać nawet 99,9 procent zanieczyszczeń, w tym także bakterie oraz wirusy. Kiedy szukamy tak wydajnych separatorów powietrza powinniśmy znaleźć u producenta produkty oznaczone skrótami HEPA i UPA.

Na rynku jest dostępnych tak wiele urządzeń wymagających zastosowania filtrów, że większość zamówień jest wykonywana na zamówienie danej marki. Wtedy w hurtowniach i sklepach można z łatwością kupić elementy opisane nazwą danego urządzenia. W przypadku firm, które wykorzystują wiele filtrów w ciągu miesiąca czy roku, znacznie bardziej opłacalne jest podpisanie bezpośredniej umowy z producentem. Uzyskuje się w ten sposób bardzo atrakcyjne ceny w porównaniu ze sklepowymi.